Duyarsızlığın böylesi!

Kamu malına verdiği zararlarla sık sık gündeme gelen duyarsız kişiler, bu kez yoldaki hız kesici kasise zarar verdi. Önce yakılmaya çalışılan kasis, daha sonra kazma kürekle söküldü.

 

Hat minibüs durakları, Mirzan Mahallesi seyir terası ve kamu mallarına zarar vermekten vazgeçmeyen duyarsız kişiler, Bingöl Belediyesi tarafından yerleştirilen hız kesicileri sökmeye başladı.

 

Mahalleli Tepki Gösterdi

Alınan bilgiye göre, Bingöl Belediyesi talep üzerine Mirzan Mahallesi Yıldırım Caddesi üzerine iki hız kesici kasis yerleştirdi. Ramazan Bayramı öncesi Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yerleştirilen kasislerden biri, aradan bir hafta geçtikten sonra duyarsız kişilerin hışmına uğradı.

 

Önce Yaktılar, Sonra Kazma İle Söktüler

Hız kesiciyi nedensiz bir şekilde hedef alan duyarsız kişiler, önce yakmaya çalıştılar, daha sonra kazma ile tahrip ettiler. İşlevsiz hale getirilen kasis, belediye ekiplerince sökülürken, mahalleli duyarsızlığa sitem etti.

 

Mahalle sakinlerinden Turan Baylas, “Evimizin önünde araçlar aşırı hız yaptığı için çocuklar sokağa çıkamıyordu. Aşırı hız nedeniyle sokağımızda bir iki hayvan araçların altında kalarak can verdi. Konu hakkında Bingöl Belediyesi’ne caddemize kasis konulması için talepte bulundum. Durumu değerlendiren belediyemiz, evimin önüne hız kesici yerleştirdi. Aradan bir hafta geçmeden hız kesici, duyarsız kişiler tarafından tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildi” dedi.

 

Kamu malına zarar veren kişileri kınayan Baylas, “Hız kesiciler sayesinde çocuklarımız sokakta oynamaya başladı. Bu olay ile hem mahallemiz kötü anılmaya başlanıyor hem de hizmet engelleniyor. Bu tür hizmetlere herkesin sahip çıkması gerekiyor. Belediyenin malı, tüm Bingöllülerin malıdır. Bu para hepimizin cebinden çıkıyor. Hangi akılla kasise zarar verildiğini anlamış değiliz, bunu yapanları şiddette kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Belediyeden Duyarlılık Çağrısı

Öte yandan konuya ilişkin açıklamada bulunan Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halklar İlişkiler Koordinatörlüğü, “Talep edilen kasislerden biri duyarsız kişi veya kişilerce tahrip edilerek, kullanılamaz hale getirilmiştir. Mahallelinin bilgi vermesi üzerine Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz zarar gören kasisi sökmüştür. Mahallenin bu tür hizmetlere sahip çıkması gerekiyor, kamu malına zarar verenleri görenler, belediye ve emniyet yetkililerine haber vermelidir. Tüm vatandaşlarımızın il geneli yapılan hizmetlere sahip çıkması ve böylesi duyarsız kişileri teşhir ederek,  kınaması gerekiyor “ ifadelerini kullandı.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal