Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Başkan Barakazi’yi ziyaret etti

Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’yi makamında ziyaret etti.

 

Bir dizi ziyaret ve açılışlara katılmak üzere Bingöl’e gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Bingöl gezisi kapsamında Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Diyanet İşleri Başkanı Görmez’i makamda Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Başkan Yardımcıları ve Belediyesi Meclis Üyeleri karşıladı.

 

Ziyarette konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Bingöllü hocalarının olduğunu ifade ederek, “Bingöl’ün, benim hafızamda çok özel bir yeri vardır.  Çok uzun bir süre sonra Bingöl’de olmak benim için mutluluk vesilesidir. Bingöl insanı hem civanmertliği ile bilinir, hem dini inancına, kimliğine bağlılığla bilinir. Bu son zor zamanlarda da barışta, kardeşlikte ısrar etti. Başkanımızın yeni görevinde başarılar diliyorum. Eskiden belediyeler Hisbe teşkilatının içinde yer alırdı. Hisbe hasbilikten gelir. Hizmetlerde ne kadar hasbilik olursa şehrin o kadar hizmetleri olur. Elbette şehirlerde yerin altından kanal ve içmesuyu şebekesi götürmek önemlidir, ancak ondan da önemlisi; ‘Kalpler arasında merhamet şebekesi kurulmalıdır’ inşaallah yönetiminizle birlikte kalpler arasında aynı zamanda merhamet şebekeleri de kurarsınız. Nazik karşılamanızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Barakazi, Bingöl Belediyesi tarafından yapılan ve yapılacak çalışmaları Diyanet İşleri Başkanı Görmez’e anlattı.  

 

Esnaf ve mahalle ziyaretlerine ağırlık verdiklerini belirten Başkan Barakazi, “Yaptığımız görüşmelerde yapılan çalışmalarımızla birlikte hizmetteki eksikliklerimizi de anlatıyoruz. Mahalle muhtarlarımızla diyaloga geçerek mahallelerimizi ziyaret ediyor ve sorunu yerinde tespit ediyoruz. Karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Çalışmalarımız insan odaklı. Bingöl’e ve Bingöl’de yaşayan vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

Samimi bir sohbet havasında gerçekleşen ziyarette Başkan Barakazi, “Bu nazik ziyaretten son derece mutluluk duydum.  İlimizde sizi ağırlamaktan dolayı şeref duyuyoruz. Kalbimizi ve aklımızı koruması için Allah’a dua ediyoruz. Sizde bizlere dua ediniz” dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye çeşitli kitaplar hediye etti.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi de Görmez’e Bingöl fotoğraflarının olduğu bir tablo ile Bingöl Belediyesi Kültür Yayınları’ndan çıkan kitapları ve Bingöl tanıtım CD’lerini hediye etti.

 

Ziyaret sonrası Diyanet işleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Başkan Barakazi’ye Zazaca ‘Huma şımara razib’ dedi. Başkan Barakazi de Görmez’e mukabelede bulundu. Diyanet işleri Başkanı Görmez’in Zazaca hitabı Bingöllülerden tam not aldı.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal