Dekoratif panel çitler monte edildi

Bingöl Belediyesi tarafından üstyapı çalışmaları kapsamında şehrin muhtelif yerlerine toplamda 500 metre dekoratif panel çit monte edildi.

 

Bingöl Belediyesi tarafından üstyapı çalışmaları kapsamında, kente modern bir görünümün kazandırılması amacıyla şehrin belirli yerlerine dekoratif panel çitler monte edildi.

 

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yapılan istinat duvarları ile üstyapı çalışmaları kapsamında yapılan yol ve kaldırım sonrası güvenlik ve korkuluk amacıyla kent merkezindeki belirli noktalara toplamda 500 metre dekoratif panel çit monte edildiğini belirterek, “İlimize yakışır, daha güzel ve modern bir görünümün kazandırılması amacıyla üstyapı çalışmaları kapsamında şehrin belirli yerlerine panel çitler monte ettik. Mirzan Mahallesi Sedef Sokakta( Dere Warê Gul) dere kısmında yeni duvar örerek, çevresini panel çitlerle çevirdik. Yine Mirzan Mahallesi Merhamet Sokak’ta Mirzan Mahallesi ile Yeni Mahalle Mezarlığı’nın kesiştiği yerde panel çit monte ettik. Bahçelievler Mahallesi Fuzuli Caddesi Kelebek Sokak’ta panel çit çalışması yaptık. Yeşilyurt Mahallesi Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi’nde panel çit monte edildi. Toplamda 500 metre panel çit çevirmesi yapılmıştır. Ayrıca Mirzan Mahallesi Su Deposu’nun altında bulunan eski mezarlığa da istinat duvarı yaptık. Yaptığımız çalışmalarla çevrenin daha düzenli görünüme kavuşmasını sağladık. Çevre düzenleme çalışmalarımız ihtiyaçlar doğrultusunda devam edecektir” diye konuştu.

 

Çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getiren Bahçelievler Mahallesi Kelebek Sokak sakinlerinden Fatma Akan, “Sokağımız yamaç olduğu için daha önce çocuğum iki kez buradan yuvarlandı. Burası çocuklar için tehlike arz ediyordu. Buranın yapılması için belediyeye müracaat ettik. Sağ olsunlar sokağımızı panel çitlerle çevirdiler. Artık çocuklarımız rahatlıkla sokağa çıkıp oynayabilirler. Yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye ve belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun” dedi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal