Davutoğlu: “Bingöl’ün 3. milletvekiliyim”

Bingöl Valiliği ziyareti sırasında kendisini bekleyen vatandaşlara hitap eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, kendisinin Bingöl’ün 3

Bingöl Valiliği ziyareti sırasında kendisini bekleyen vatandaşlara hitap eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, kendisinin Bingöl’ün 3. Milletvekili olduğunu söyledi.

 

Bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunmak üzere Bingöl’e gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bingöl Valiliği ziyareti sırasında kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti.

 

Valilik önünde bekleyen vatandaşlara otobüs üzerinden konuşma yapan Başbakan Davutoğlu, “Teröre karşı gürdür sesimiz. Bu milleti şiddetle terörle bastırmak, nefret tohumu ekmek isteyenlere karşı bütün Doğu ve Güneydoğu, hiçbir şekilde taviz vermedi” dedi.

 

BİNGÖL'Ü HER ZAMAN MUVAFFAK KILACAĞIZ

Teröre karşı yoğun mücadele verildiğini anlatan Başbakan Ahmet Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her yerde, Oramar Dağları'nda, Cizre'yi Silopi'yi, Sur'u kana çevirmek isteyenlere karşı mücadele veriyoruz. Şimdi diyorlar ki, 'bahar geliyor bütün bu terörü yayacağız'. Bingöllüler, yiğit Zazalar, yiğit Kürtler, hiç korkmayın. Onlar baharı kanla ve nefretle çağırıyorlar. Biz baharı, nevruzu kardeşlikle karşılayacağız. Barışla karşılayacağız. Tebessümle, el ele karşılayacağız. Kim bu baharı bu millete zehir etmek isterse, kim bu baharı Bingöllülere, Mardinlilere, İstanbullulara, Diyarbakırlılara, Ağrılılara zehir etmek isterse, dünyayı onlara dar yapar, bu memleketin baharını gerçek bahar kılarız. Bilinsin ki kışımızda da, baharımızda da, yazımızda da, güzümüzde de, yazımızda da beraberiz. İşte bunun için geldim. İnşallah bu baharda da, başka baharlarda da barışı ve kardeşliği alacağız. Sizlerden en büyük dileğimiz, bu teröristlere, alçakça saldırılarla günümüzü karartmak isteyenlere hep beraber dönüp şunu diyelim. Biz baharı bahar, kardeşi kardeş kılacağız. Dağlarımızda, ovalarımızda akan suyu aziz kılacağız. Biz Diyarbakır'ı, Van'ı, Mardin'i, aziz Bingöl'ü her zaman muvaffak kılacağız. Geleceğimiz aydınlık olacak.”

 

Başbakan Davutoğlu, kendisine 'Doğum günü kutlu olsun' diye seslenen bir kişiye ‘Doğum günümü kutlayan kardeşime de teşekkür ediyorum’ karşılığını verdi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal