Çözüm Masası’na bir yılda 240 başvuru

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’ne bağlı olarak çalışan Beyaz Masa birimine vatandaşlar tarafından iletilen şikâyet, öneri, istek ve talepler, kısa süre içinde Çözüm Masası üzerinden çözülerek, vatandaşlara bilgi veriliyor. 10 Mart 2015 yılında faaliyete giren Çözüm Masası’na bir yılda 240 başvuru yapıldı.

 

Bingöl Belediyesi bünyesinde Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin göreve başlamasından sonra hizmete sunulan Çözüm Masası üzerinden vatandaşlara hızlı ve etkin hizmet sunuluyor. Çözüm Masası’nda vatandaşlarla birebir görüşülerek talepleri dinleniyor. Vatandaşlar sorunlarına bürokrasi engeline takılmadan çözüm buluyor.

 

Gelen şikâyet ve talepler Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’ne bağlı olarak çalışan Beyaz Masa birimi personeli tarafından sistem üzerinden ilgili birim müdürlüğüne gönderiliyor. Sorun, talep ve öneriler; ilgili birimler tarafından kısa sürede çözülüyor. Çözüm Masası’na başvuran vatandaşların başvuruları sonuçlandığında, vatandaşa geri bildirimler SMS, telefon veya e-posta ile anında geri dönüş sağlanıyor.

 

‘Alo 188 Beyaz Masa’ telefonunun yanı sıra, e-mail ve şahsen de başvurabilen vatandaşlar, ayrıca, www.bingol.bel.tr internet adresinden e-belediye üzerinden ‘Beyaz Masa’ birimine ulaşabiliyor.

 

Çözüm Masası’nda vatandaşlarla birebir görüşülerek talepleri dinleniyor. Vatandaşlar sorunlarına bürokrasi engeline takılmadan çözüm buluyor. Bu kapsamda 10 Mart 2015 yılında faaliyete giren Çözüm Masası’na bir yılda 240 başvuru yapıldı. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’ne bağlı olarak çalışan Beyaz Masa personeli gelen başvuruları en ince ayrıntısına kadar değerlendirerek vatandaşların sorunlarını çözüyor.

 

Sistemin sorun çözmede önemli bir boşluğu doldurduğunu belirten Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, sistem sayesinde her birimin sorun çözmede daha dikkatli, hassas ve süratli çalıştığını söyledi.

 

Çözüm Masası ile vatandaş ile belediye arasındaki iletişimin daha sağlıklı hale geldiğini ifade eden Başkan Barakazi, “Belediye olarak en önemli görevlerimizden biri halkımızın talepleri doğrultusunda hizmet vermek. Bu çaba ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Beyaz Masa, vatandaşla belediye arasında köprü vazifesi görerek vatandaşın meşru taleplerini ivedilikle karşılamaya çalışmaktadır” dedi.

 

Barakazi, “Basın Yayın ve Halkla İlişkiler bünyesinde hizmet veren ‘Beyaz Masa’ belediyemiz birimlerinin çözmesi gereken sorunlarınızı Çözüm Masası yolu ile ilgili birimlere gönderir. Dilekçenizin takibini yapar ve çözüme ulaştırır. Beyaz Masa’ ya telefonla da dilek ve şikayetlerinizi bildirebilir ve takip edebilirsiniz. Çözüm Masası’na alınan istek, öneri ve şikayetlerde vatandaşlarımızın T.C. kimlik numarası ve telefon numarası vermesi zorunludur. Herhangi bir işinizin takibi için Beyaz Masa’daki görevlilerimiz belediyeye geldiğinizde, hangi birimle işiniz olduğunu konusunda size yardımcı olacaklardır” diye konuştu.

 

Çözüm Masası’nın 10 Mart 2015 tarihi itibariyle çalışmalarına başladığını ifade eden Barakazi,  Beyaz Masaya; 67 kişi şahsen, 81 kişi telefonla, 82 kişi e-belediye üzerinden, 10 kişi de e-mail yoluyla istek, şikayet, talep ve öneride bulunduğunu açıklayarak, “Basın Yayın ve Halkla İlişkiler birimine bağlı olarak çalışan Beyaz Masaya şahsen, ALO 188 nolu telefondan ve belediyemiz www.bingol.bel.tr adresinden e-belediye üzerinden vatandaşlardan gelen istek şikâyet ve önerileri Çözüm Masası yoluyla değerlendirerek en kısa zamanda belediyenin diğer birimleri ile çözüme kavuşturup ilgili vatandaşlara bilgi verilmesini sağlamaktadır. 10 Mart 2015 tarihinden itibaren faaliyete geçen Çözüm Masası’na 240 başvuru yapılmış olup, bunlardan 238’i çözüme kavuşturulmuştur. 2 başvuruda birimlerde işleme alınmıştır. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler birimine bağlı olarak çalışan Beyaz Masaya; 67 kişi şahsen, 81 kişi telefonla, 82 kişi e-belediye üzerinden, 10 kişi de e-mail yoluyla istek, şikayet, talep ve öneride bulunmuştur. Beyaz Masa’ya internet yoluyla beyazmasa@bingol.bel.tr mail adresimize ulaşarak direkt olarak şikayet,dilek ve memnuniyetlerinizi bildirebilirsiniz. Çözüm Masası’na ulaşan şikayet ve istekler ilgili müdürlük tarafından sonuçlandırıldığında vatandaşlara mail yoluyla cevap gönderilmektedir” şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal