Çöp dökme saatlerine uymayanlara ceza kesilecek

Bingöl Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, belirtilen saatler dışında çöp dökenlere cezai işlem uygulanacağı ifade edildi.

 

‘Daha Temiz Bir Bingöl’ sloganıyla temizlik konusunda çalışmalarını sürdüren Bingöl Belediyesi, belirtilen saatler dışında çöp dökenler hakkında cezai işlem uygulanacağını bildirdi.

 

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğü, “Yaşadığımız çevreye, çağdaş ve daha temiz bir ortam kazandırmak hepimizin görevidir. ‘Daha Temiz Bir Bingöl’ sloganıyla temizlik konusunda çalışmalarını sürdüren belediyemize vatandaşlarımızın da destek vermesini istiyoruz. Çöp saatlerimize dikkat edelim. Kaleönü, İçmeler ve Şehit Mustafa Gündoğdu Mahalleleri’nde oturan vatandaşlarımızın çöplerini sabah 07.00 ile 09.00 saatleri arasında, diğer mahallelerimizde oturan vatandaşlarımızın ise akşam 18.00 ile 21.00 saatleri arasında çöplerini kapı önlerine bırakmaları gerekmektedir. Bırakılan çöpler belirtilen saatler içinde belediyemiz ekiplerince toplanacaktır. Bu düşünceyle hareket ederek çevremizi hem temiz tutalım, hem de belirtilen çöp saatlerine riayet edelim. Kurallara uymayanlara 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun “Çevreyi Kirletme” başlığı altında yer alan 41.maddesi gereğince yasal işlem yapılacaktır. Sokakları temiz tutmak için halkımızın da desteklerini bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal