‘Çevre Günü’ etkinliklerle kutlandı

 ‘Dünya Çevre Günü’, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Bingöl Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Bingöl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Genç Caddesi saat kulesi önünde çevre ve doğa duyarlılığına dikkat çekmek amacıyla düzenlediği etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Dünya çevre günü münasebetiyle gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında Bingöl Belediyesi Kültür merkezi’nde bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

 

Programa, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Rasim Buluç ile Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek katıldı.

 

Belediye’den öğrencilere bisiklet hediyesi

Programda, ortaokullar arası çevre konulu resim yarışmasında dereceye giren Ankara Büyükşehir Belediyesi Ortaokulu öğrencisi Yusuf Kerim Boran’a, Cumhuriyet Kız İmam Hatip ortaokulu öğrencisi Esra Sezer’e, İMKB Fatih ortaokulu öğrencisi Rıdvan Demir adlı öğrencilere bisiklet hediye edildi.

 

Düşeş Tiyatro grubunun hazırlamış olduğu “Umutları Gözyaşlarına Karışmış Doğa” konulu tiyatro gösterisi katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

 

Program, “çevre” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin resim sergisinin gezilmesiyle son buldu.

 

Programa katılan çocuklar ve tiyatro ekibi, Vali Yavuz Selim Köşger ve Belediye Başkanı Yücel Barakazi ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal