Buz sarkıtları, itfaiye ekiplerince kırıldı

Bingöl’de etkili olan kar yağışı sonrası şehir merkezinde çatılarda oluşan buz sarkıtları, Bingöl Belediyesi İtfaiye Mü

Bingöl’de etkili olan kar yağışı sonrası şehir merkezinde çatılarda oluşan buz sarkıtları, Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince kırıldı.

 

Bingöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, etkili olan kar yağışı ve yaşanan don olayları sonrasında çatı saçaklarında oluşan buz sarkıtlarının olası bir faciaya neden olunmaması amacıyla çalışma başlattı.

 

Kent merkezindeki caddeler üzerinde bulunan apartman ve iş yerlerinin çatılarında oluşan buz sarkıtlarının, kaldırımlarda yürüyen vatandaşlar ve iş yeri sahiplerine tehlike oluşturmaması için harekete geçen ekipler, itfaiye aracı merdiveni yardımıyla kürek ve kırıcılarla buzları kırdı.

 

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, kent merkezinde yürüyen vatandaşların, yüksek binaların saçaklarında oluşan uzun buz sarkıtlarının olduğu alanlarda geçerken dikkatli olunması yönünde uyarılarda bulundu.

 

İmkânları dâhilinde buz sarkıtlarını kırmaya devam edeceklerini belirtilen açıklamada, vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyardı.

 

Açıklamada vatandaşların, buz sarkıtları ile ilgili oluşabilecek sıkıntıları 110 İtfaiye Müdürlüğü’ne bildirmeleri istendi. 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal