Burtaşkıray, “Bingöl için tarihi bir olaydır”

‘Engelliler Haftası’ nedeniyle Belediye Başkan Vekili Abdulhamit Akarca’yı ziyaret eden Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray, Akarca’nın Başkanvekilliği’ne getirilmesi nedeniyle Başkan Barakazi’ye teşekkür ederek,  “Bingöl için tarihi bir olaydır. İnşaallah bu güzel davranış ilimizde devam eder, ülkemize de örnek olur” dedi.

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Engelliler Haftası’ münasebetiyle Belediye Başkan Vekili Abdulhamit Akarca’yı makamında ziyaret etti.

 

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın ana birimlerinden biri olan Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü var.  Bizlerde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak ilimizde engellilere yönelik olarak bir takım çalışmalar yapıyoruz.  2010 yılından bugüne 261 tane engelliyi kamuda istihdam ettik. 2 bin 727 aileye eve bakım hizmeti veriyoruz. 2010 yılı ile 2016 yılları arasında 2 bin 90 civarında engelli kardeşlerimize indirimli seyahat kartı verdik. Engelli kardeşlerimiz Bizlerde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze raporlarını getirdiklerinde şehir içi ve şehir dışında ücretsiz veyahut indirimli seyahat kartı veriyoruz. Yine engellilerimizin kamusal ve özel alanlarda engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak amacı ile Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonumuz var. Bu komisyonumuz kamu kurum ve kuruluşlarına ait mevcut resmî yapı, yol, kaldırım, yaya geçidi, açık ve yeşil alanlar, spor alanları ve benzeri sosyal ve kültürel alt yapı alanları ile umuma açık yerler, parkları ve toplu ulaşım araçlarını denetliyor. Denetimlerimiz haftalık devam ediyor. Belediye Meclis Üyesi görme engelli Abdulhamit Akarca’nın ‘Engelliler Haftası’ münasebetiyle Belediye Başkanvekilliği’ne getirilmesi Bingöl için tarihi bir olaydır. Bingöl Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye teşekkür ediyoruz. Kamuoyunda bir ilk yaşattı. İnşaallah bu güzel davranış ilimizde devam eder, ülkemize de örnek olur. Engelliler Haftası’nın hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bütün engelli kardeşlerimizin ‘Engelliler Haftası’nı kutluyorum” dedi.

 

Ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade eden Başkanvekili Akarca, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün çalışmalarını takdir ettiğini, çalışmalarında başarı dileklerini iletti.

 

Ziyaret karşılıklı iyi dilek temennilerinin ardından sona erdi.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal