Bingöl’de sağanak yağış etkili oldu

Hafta sonu etkili olan sağanak yağış sonrası belediye ekipleri 70 yere müdahalede bulundu. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Barakazi, teknik açıdan oluşan hataların belediye tarafından kısa sürede giderileceğini dile getirdi.

 

Meteoroloji’den elde edilen bilgilere göre hafta sonu Bingöl’e metrekareye 56 kilogram yağış düştü. Sağanak yağış sonucu meydana gelen sel baskınında bazı vatandaşların zarara uğradığı bilgisini alan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, belediye ekiplerini harekete geçirdi.

 

Belediye ekipleri sağanak yağıştan zarar gören yerlere 2 vidanjör, 1 kepçe ile üstyapı firmasına ait1 kepçe, 13 personel ve 4 teknik elemanla Belediye Başkanı Yücel Barakazi nezaretinde 70 yere müdahalede bulunuldu.

 

Konu hakkında yazılı açıklama yapan Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğü,

“Söz konusu müdahaleler aşırı sağanak yağıştan kaynaklandığı gibi belediye tarafından yürütülen altyapı ve üstyapı çalışmalarından da kaynaklı iki hata tespit edildi. Söz konusu 2 hatadan dolayı oluşan mağduriyet nedeniyle vatandaşlarımızdan özür dileriz. Tespit edilen bu hatalar teknik açıdan en kısa sürede çözüme kavuşturulacaktır. Ayrıca muhtelif yerlerde su birikinti ve göllenmelerin oluştuğu görülmüştür. En kısa sürede bu eksikliklerde teknik açıdan çözüme kavuşturulacaktır. Sağanak, sel, afet durumlarında kurumsal olarak vatandaşlarımızdan beklentimiz acil sorunlar için müdahale talebinde bulunulması, belediye ekiplerin hızlı ve yerinde çalışma kabiliyetini arttıracaktır. Su baskınına maruz kalan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, kamuoyuna saygılar sunarız” ifadelerine yer verildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal