Bingöl’de Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor

Bingöl Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından çevre bilincini arttırmak amacıyla ‘Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor’ projesi kapsamında öğrencilere yönelik farkındalık etkinliği düzenlenmeye devam ediyor.

 

Bingöl Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün ortak girişimleri ile okullarda çevre eğitimlerinin verilmesini kapsayan ‘Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor’ projesi kapsamında, öğrencilere yönelik farkındalık etkinliği düzenleniyor.

 

‘Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor’ projesi kapsamında öğrencilere; çevre, çevre sorunları ve alınabilecek tedbirler, küresel ısınma, geri dönüşüm, enerji tasarrufu konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme amaçlı eğitim verildi. Proje kapsamında bilinçli çevre alışkanlıklarının aşılanması için çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 

Düzenlenen etkinlikler kapsamında Doğa Tiyatro Gurubu’nun sergilediği uçan şemsiye adlı tiyatro oyunu, öğrenciler tarafından büyük bir beğeni ile izlendi.

 

Yapılan etkinlikler ile ilgili bilgiler veren Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Bugünün dünyasında çevrenin korunmasına yönelik çalışmalar ilerlememizde, güçlenmemizde büyük önem taşıyor. ‘Daha Temiz Bir Bingöl’ sloganı ile çevreye olan duyarlılığın arttırılması için başlattığımız çalışmalarımız devam ediyor. Belediyemiz ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün ortak girişimleri ile okullarda çevre eğitimlerinin verilmesini kapsayan ‘Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor’ projesi ile gelecek nesillere çevre bilincini aşılamak, çocuklarımızın öncelikle yaşadıkları yakın çevresinde nihai olarak da ülke genelinde çevre bilincini arttırmak, çevre sorunları ve alınabilecek tedbirler, küresel ısınma, geri dönüşüm, enerji tasarrufu konularında bilgilendirme ve bilinçlendirme amaçlı eğitimler verilmektedir. Bu kapsamda Bingöl merkez Ekinyolu İlköğretim Okulu ile Sarıçiçek İlköğretim Okulu, Çavuşlar Yeni Yerleşim Orta Okulu, Solhan İlçesi Dilektepe İlkokulu ve merkez Yeşilyurt İlk ve Orta Okulu’nda öğrencilerimize ‘Bilinçli Çevre Gönüllüleri Yetişiyor’ projesi kapsamında eğitimler verilmiştir. Etkinliklerimiz Haziran Ayına kadar devam edecektir” diye konuştu.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal