Bingöl’de 6 bin 150 adet ağaç ve çalı toprakla buluşacak

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kent merkezinin değişik noktalarına dikilmek üzere 27 kalem değişik çapta 6 bin 150 adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı alımı için ihale yaptıklarını belirtti.

 

Daha Yeşil Bir Bingöl sloganı ile çalışmalarını sürdüren Bingöl Belediyesi, park ve yeşil alanlarında kullanılmak üzere 6 bin 150 adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı alımı ihalesini gerçekleştirdi.

 

Konu hakkında gazetecilere bilgiler veren Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 27 kalem değişik çapta bitki alımı için ihalemizi gerçekleştirdik. Şehirde; yol kenarları, mezarlık alanları, refüjler ve yamaç kısımlarında yeşillendirme çalışmaları yapılması amacıyla 27 kalem değişik çap ve ebatta bitki alınacak. Lübnan sediri, ıhlamur, pembe çiçekli ılgın, ağlayan çam, mavi ladin, yayılıcı ardıç, altın çanı, ateş dikeni, beyaz kartopu, badem, kayısı v.b ile sarmaşık ve gül çeşitleri olmak üzere toplam 6 bin 150 adet bitki alımı yapıyoruz. Daha Yeşil Bir Bingöl için peyzaj çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal