Bingöl’de 22 ayda 674 yapıya ruhsat verildi

Bingöl Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 04 Nisan 2014 tarihinden bugüne 674 inşaata ruhsat, 304 yapıya da iska

Bingöl Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 04 Nisan 2014 tarihinden bugüne 674 inşaata ruhsat, 304 yapıya da iskan verdi.

 

İmara uygun yapılaşma ve kent estetiği konusunda oldukça hassas çalışan Bingöl Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, inşaat yapmak için belediyeye müracaat eden vatandaşlara da hızlı bir şekilde yardımcı oluyor.

 

Yeni inşaatlar ve konutların yükselmesi istihdamın ve nüfusun artmasını beraberinde getiriyor. Bingöl Belediyesi’nin bir yılda verdiği ruhsat sayısı her yıl önceki yıllara göre artarken, rakamlar Bingöl’deki yapılaşmanın hızını ortaya koyuyor. Sağlıklı şekilde hazırlanan ve uygulanan imar çalışmaları sonrasında, inşaat ruhsatı ve iskan sayısında da artış yaşanıyor. Planlı şehirleşme ve yapılaşma konusunda ciddi adımlar atan Bingöl Belediyesi, 04 Nisan 2014 tarihinden bugüne 674 inşaata ruhsat, 304 yapıya da iskan verdi.

 

Kentteki markalı konut yapımının artış göstermesi, alt yapı ve üstyapı çalışmalarının ilerlemesi gibi önemli faktörlerle bölgenin ciddi bir yükselişte olduğunu belirten Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “04 Nisan 2014 tarihinden bugüne kadar inşaat ruhsat sayımız 674, tamamlanıp iskanı verilen yapı sayımız 304 olarak tespit edilmiştir. Verilen inşaat ruhsatı ve iskân raporu verileri, Bingöl’deki gelişimi gözler önüne seriyor. İlimiz gelişip güzelleşmekte ve bölgemizin değeri artmaktadır” dedi.

 

Son iki yılda inşaat sektöründe hareketli bir sezon yaşanırken, Bingöl Belediyesi vatandaşlara sağlıklı yaşam alanlarının kapısını araladı.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal