Bingöl Sporda Marka Kent Oluyor

“Bingöl Sporda Marka Kent Oluyor” Projesi kapsamında düzenlenen programla, Amatör Spor Kulüplerine malzeme dağıtımı gerçekleştirildi.

 

 Bingöl Şehir Stadında düzenlenen programa, Vali Yavuz Selim Köşger, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Vali Yardımcısı Numan Tahir Şimşek, İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdal Arıkan, İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ali Ekber Alimoğlu, spor antrenörleri ve gençler katıldı.

 

Programda konuşan Alimoğlu, “Toplam 400 öğrenciye, kursiyere 4 branşta futbol, basketbol, masa tenisi ve atletizm kursu düzenleyeceğiz. Bu kurs sayesinde 4 sene sporcularımızı profesyonel kulüplerde oynayacak hale getireceğiz. Sayın Valimizin de ifade ettikleri gibi amacımız alt yapıyı güçlendirip daha çok gence ulaşmak, daha çok çocukları spora teşvik etmek. Türkiye tesisleşmede 14’üncü olan Bingöl’de, bu tesislerimizin avantajlarını görüyoruz ki şu anda Bingöl’de devam etmekte olan Türkiye şampiyonası maçlarının buraya gelmesinin en büyük sebebi tesislerimizin güzelliği ve varlığıdır. Bu organizasyon doğuda sadece Bingöl’de organize ediliyor. Sağ olsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Erdal Arıkan da bize çok destek sundu. Şu anda Bingöl’de 6 ilde şampiyonaya katılıyor. Önümüzdeki yıllar için daha uzun vadeli daha büyük projeler düşünüyoruz. Sayın Valimize buraya geldiği için teşekkür ediyorum. Bu gençlerin mutluluğunu görüyorsunuz. Sayın Valim Hesarek Kayak Tesisinde düzenlediğiniz Amatör Kulüplerle toplantı, Türkiye de bir ilk oldu ve çok ses getirdi. Bingöl sporda büyük bir çağ atlıyor” dedi.

 

BARAKAZİ: “ÇOCUKLARIMIZ BİZLERİ ONURLANDIRSIN”

Bingöl Belediye Başkanı Barakazi ise, “Hepimiz bu şehrin çocuklarıyız. Ben istiyorum ki, bizim çocuklarımız, gençlerimiz sporda bizleri onurlandıracak şekilde temsil etsinler. Bunun için biz de elimizden ne gelirse desteğe hazırız. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

VALİ KÖŞGER: “GEREKEN DESTEĞİ VERİYORUZ”

Gençlere malzeme çantalarını dağıttıktan sonra açıklama yapan Vali Köşger ise, Bingöl’ün sadece futbol ile değil diğer bireysel spor alanlarında da ilerlemesi gerektiğini söyledi.

 

Vali Köşger, “Bütün gençlerimizin, Bingöllülerin hepsinin yeteneklerini sonuna kadar ortaya koymaları ve tüm spor alanlarında sahip çıkmalarıdır. Sizlerden bunu bekliyoruz, biz de sizlere gereken desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Bu projenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Sizlere de başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal