Bingöl ile Bursa kardeş olacak

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bursa’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Başkan Barakazi, Bingöl ile Bursa arasındaki diyalogu, kardeşlik bağlarıyla güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve AK Parti Bingöl İl Başkanı Yusuf Coşkun Bursa’ya giderek çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulundu. Başkan Barakazi ve Coşkun, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ve BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı’yı ziyaret etti.

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret ederek görevinde başarılar dileyen Başkan Barakazi, Bingöl’de Bursa’nın deneyimlerinden yararlanmak istediklerini söyledi.

 

Bursa’ya çeşitli temaslarda bulunmak üzere giden Barakazi, Bursa ile Bingöl arasındaki diyaloğu ‘kardeş şehir’ protokolüyle resmi hale getirmeyi ve Bursa’nın donanımından Bingöl’de de yararlanmayı istediklerini ifade ederek, “Bursa’da ikinci kez Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye görevlerinde başarılar diliyorum, hayırlı olsun. Bursa ve Bingöl’ün kardeş şehir olmasını istiyoruz. Bursa’nın deneyimlerinin Bingöl’e aktarılması için desteklerini bekliyoruz” dedi.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de ziyaretten dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, Bursa’nın ayrım yapmadan herkese destek olduğuna vurgu yaptı.

 

Kardeş şehir protokolünün önümüzdeki aylarda imzalanmayı umduğunu ifade eden Başkan Barakazi, temaslar sırasında kurum amirlerine Bingöl Balı’nı hediye etti.

 

Başkan Altepe ise, ziyaretin sonunda Başkan Barakazi’ye el yapımı Bursa bıçağı hediye etti.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal