Bingöl Belediyesi’ne yeni çöp kamyonu hibe edildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Bingöl Belediyesi’ne 2014 model Ford marka ve yaklaşık 200 bin TL değerinde çöp toplama aracı hibe edildi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Bingöl Belediyesi’ne 13+1,5 metre küp kapasiteli 2014 model Ford 1826 marka, manuel ve otomatik olarak çalışabilen hidrolikli sıkıştırmalı çöp toplama aracı hibe edildi.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, belediyenin ihtiyacı olan çöp toplama aracının, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belediyeye kazandırıldığını söyledi.

 

Şehrin geliştiği ve kullandıkları çöp toplama araçlarının artık ihtiyaca cevap veremez hale gelmesi sebebiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na müracaatta bulunduklarını söyleyen Başkan Barakazi, hibe edilen aracın 200 bin TL değerinde olduğunu kaydetti.

 

Taleplerinin karşılanmış olmasının sevindirici olduğunu ifade eden Başkan Barakazi, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na araç konusunda müracaat etmiştik. Hamdolsun aracımız geldi. Yeni aracımızla daha yeşil, daha temiz ve daha güzel bir kent olmak için çalışacağız. Bu aracın ilimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bu anlamda desteğini bizden esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris Güllüce’ye ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal