Bingöl Belediyesi’ne ‘Kentsel Tasarım’ Ödülü

Bingöl Belediyesi Proje Ekibi tarafından hazırlanan Çapakçur Vadisi Projesi, Özel Kalem Dergisi’nin geleneksel olarak düzenlediği ‘7.Yerel Yönetim Ödülleri’nde ‘Kentsel Tasarım Projesi Ödülü’ne layık görüldü.

 

Türkiye’nin Yerel Yönetimler Oscar’ları olarak bilinen Özel Kalem Dergisi tarafından düzenlenen 7. Yerel Yönetim Ödülleri Töreni İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü’ndeki Süleyman Demirel Salonu’nda yapıldı. Bingöl Belediyesi “Çapakçur Vadisi Projesi’ ile Kentsel Tasarım kategorisinde yılın belediyesi seçildi.

 

Türkiye’deki birçok büyükşehir ve il belediyesinin yanı sıra metropol ilçe belediyelerinin de katıldığı ‘Yerel Yönetim Proje Ödülleri’nde Bingöl Belediyesi Proje Ekibi tarafından hazırlanan Çapakçur Vadisi Projesi ile yüzlerce proje içerisinde birinci olmayı başardı.

 

14 farklı kategoride ödülün sahiplerini bulduğu törende ‘Kentsel Tasarım’ kategorisinde ‘Çapakçur Vadisi Projesi’yle Belediye Başkanı Yücel Barakazi, şehrin kalkınmasına ve yeniden tasarlanmasına yön veren çalışmalarından dolayı ödüle layık görüldü.

 

Toplam 19 ödülün verildiği törende konuşan Özel Kalem Dergisi Yerel Yönetim Ödülleri Kurucusu Erengül Bilenser, “Güzel bir Türkiye, güzel işler yapmaya kendilerini adamış yerel yöneticilerle mümkün, biliyoruz. Yerel yöneticilerimizi alkışlamaktan ve Türkiye adına onlara teşekkür etmekten onur duyuyoruz” dedi.

 

Konu hakkında bir değerlendirmede bulunan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Kentlerin gelişimi, kentsel ihtiyaçlarının ve yaşamsal manevra alanlarının öneminin farkındayız. Bu alanda sosyal, kültürel ve ekonomik faaliyetlere konu planlamalar ile kamu ve özel sektörün önündeki sıkışıklığı aşarak, gelişim sağlamayı sürdüreceğiz. Bu bakımdan belediyemiz Bingöl için öngördüğü kalkınma ve kamu yararı olan tüm faaliyetleri zaman geçirmeden yerine getirmek üzere sorumluluğunun bilincindedir. Çapakçur Vadi Projesi iddialı olduğumuz projelerden biri. Ödüle layık görüldüğümüz için Özel Kalem Dergisi yetkililerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Bingöl Belediyesi bu proje ile Bingöl İli Kentsel yaşam alanları üretmek amacıyla Çapakçur Vadisi rehabilitasyonu yapılmakta. Projeye konu Çapakçur Vadisi Havzası yerleşime kapatılıp, sosyal, kültürel yaşam alanlarının üretilmesini hedeflemekte. Su planlama, park rekreasyon, yerel bitkisel dokuya uygun vadi ıslahı, eğlence alanları, iaşe ve ibate alanları oluşturulmak üzere sıkışmış kent insanı için sosyal yaşam alanları üretilecektir. Bölge insanı işin sosyal yaşam alanı olma yanı sıra önemli oranda yatırım ve istihdam sağlanacak projeler ile Bingöl için önemli bir alan kazandırılacaktır

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal