Bingöl Belediyesi’nden Suriyeli Kardeşlerine yardım

Bingöl Belediye Başkanlığı, Suriye’de savaştan etkilenen Kürtler için temel ihtiyaç malzemelerinin olduğu kamyonu Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve belediye personeli uğurladı.

 

Ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli mültecilere Bingöl Belediyesi bir kamyon yardım gönderdi.

 

Ülkelerindeki savaş nedeniyle yurtlarını terk etmek zorunda kalan Suriyeli mültecilere Bingöl Belediyesi yardım elini uzattı. Bingöl Belediye Başkanlığı tarafından, Suriye’de savaştan etkilenen Kürtler için yardım malzemelerinin yüklendiği kamyonu Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve belediye personeli uğurladı.

 

Yardımların Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’ne gönderileceğini belirten Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Bizimle aynı kültürü paylaşan, aynı dinin mensupları olduğumuz insanlar zor durumda. Binlerce insan yurdunu yuvasını terk etti. Allah kimsenin başına böyle bir felaket vermesin. Allah devletimize zeval vermesin, onlara yardım ediyor; fakat her ihtiyaçlarının rahat karşılandığını söyleyemeyiz. Burada bir insanlık görevi var, hepimize görev düşüyor. Belediyemiz tarafından kendi imkanlarımızca gıda, temizlik ve çocuk maması alarak, Suriyeli kardeşlerimize gönderdik. Ayrıca Bingöl Tanıtım Derneği tarafından tedarik edilen giyim yardımları belediyemize teslim edildi. Onları da bu yardım konvoyuyla gönderdik. Katkılarından dolayı Bingöl Tanıtım Derneği Başkanı Galip Akengin’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal