Bingöl Belediyesi’nden bahar temizliği

Bingöl Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sokak ve caddelerde temizlik çalışmalarını sürdür&uu

Bingöl Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sokak ve caddelerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

 

Bingöl Belediyesi’ne bağlı ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte cadde ve sokaklarda temizlik çalışması başlattı. Çalışmalar kapsamında çarşı merkezi, çevre yolu ile mahallelerde genel temizlik yapıldı.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kış mevsiminde kar, buz ve tuzlama çalışmaları sebebiyle yol ve kaldırımlarda biriken atıkları temizleme çalışması başlattıklarını söyledi.

 

Daha temiz ve yeşil bir Bingöl için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Barakazi, “Kent genelinde sorumluluk alanımızdaki sokaklarımız, caddelerimiz ve parklarımız bahara hazırlamak amacıyla ekiplerimiz tarafından planlı bir şekilde temizleniyor. Amacımız insanlarımızın yaşadıkları ortamda tozdan ve farklı unsurlardan olumsuz etkilenmesini önlemek, temiz bir ortamda yaşamalarını sağlamaktır. Ayrıca ekiplerimiz tarafından yol kenarlarında ve parklarda bulunan ağaçları budayarak bakımlarını yapıyorlar. Vatandaşlarımızdan ricamız, çöplerini gelişi güzel etrafı kirletecek biçimde atmasınlar. Halkımızdan çevre konusunda hassasiyet bekliyoruz. Daha yaşanılabilir, temiz bir Bingöl için tüm vatandaşlarımızı bize destek vermeye davet ediyorum”  dedi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal