Bingöl Belediyesi’nden 4 yeni kurs

Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında çalışmalarını yürüten Bingöl Belediyesi, ‘Çalışan Eller Projesi’ ile 4 yeni kurs açıyor. Yeni Mahalle Semt Konağı’nda gerçekleştirilecek kurslarda kursiyerlere Gümüş İşlemeciliği, Web Tasarım, Bakır İşlemeciliği ve Doğalgaz Tesisatçılığı ile ilgili eğitimler verilecek.

 

Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında çalışmalarını yürüten Bingöl Belediyesi, ‘Çalışan Eller Projesi’ ile 4 yeni kurs açacak. Kurslara başvurmak isteyenlerin 16 Kasım 2015 Pazartesi gününe kadar Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi’nde Proje Ofisi’ne şahsen başvurmaları gerektiği belirtildi.

 

Konu hakkında bilgiler veren Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kursiyerlere kurs sonunda MEB onaylı sertifika verileceğini söyledi.

 

Bingöl Belediyesi Semt Konağı’nda eğitimlerin verileceğini belirten Başkan Barakazi şunları söyledi: “SODES 2015 Programı kapsamında Bingöl Valiliğinin Koordinasyonunda belediyemiz tarafımızca yürütülmekte olan projemizin amacı; dezavantajlı durumda bulunan kadın ve erkekleri çeşitli kurslarla nitelikli hale getirmek ve işgücüne kazandırmaktır. Bölgeler arasındaki uçurumun bir nebze olsun azaltılarak Bingöl’deki genç erkekler ve kadın işsizlere istihdamı kolaylaştırmak üzere nitelik kazandırmayı hedefliyoruz. Amacımız ilimizde birçok bakımdan dezavantajlı durumda bulunan kadın ve erkeklerin nitelik kazanmasına katkı sunacak teknik ve eğitsel altyapı devam eğitim merkezleri oluşturmaktır. Proje kapsamında oluşturulacak olan Mesleki Eğitim Merkezimizde 18-50 yaş arası toplam 100 kişiye Gümüş İşletmeciliği Kursu, Doğalgaz Tesisatçılığı Kursu,  Web Tasarım Kursu ve Bakırcılık Kursları verilecektir. İş kurma ve iş bulma amacına uygun nitelikler arttırılacaktır.”

 

Barakazi, “Her kesimden kursiyerlere çağın gereği olan bilgilerle, kültür, sanat ve eğitim alanlarında sunduğumuz ücretsiz kurslarımız bu yılda devam ediyor. Bingöl Belediyesi Semt Konağı’nda sunulacak olan kurslarımızla Bingöllülerin eğitim, iş yaşamının yanı sıra, kişisel gelişimlerine de katkı sunmak istiyoruz. Tüm halkımıza önemle duyurulur” şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal