Bingöl Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Bingöl Belediyesi ve Hizmet-iş Sendikası arasında süresi tamamlanan 'Toplu iş sözleşmesi' yapılan müzakereler sonucu yenilendi.

 

90 işçi adına ‘Toplu İş Sözleşmesi’ görüşmelerini sürdüren Hizmet-İş Sendikası, Bingöl Belediyesi ile anlaşmaya vardı. Yapılan müzakereler sonrası sözleşme yenilendi.

 

Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş sendikası ile Bingöl Belediyesi arasında anlaşma sağlanması törenine Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Hizmet-İş Sendikası Bingöl İl Temsilcisi Abdulmecit Akdemir, Hizmet-İş Sendikası İşyeri Temsilcisi Mehmedi Kaya, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Hasan Lütfi Yolcu, Özel Kalem Müdürü Mahmut Arığtekin ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Ali Yıldırım katıldı.

 

Belediye Başkanı Yücel Barakazi, imza töreninde yaptığı konuşmada, belediyenin imkanları çerçevesinde personele gerek özlük hakları, gerekse mali haklar konusunda tatmin edecek artış yapmaya çalıştıklarını söyledi.

 

Sözleşmelerin yıllık olarak yenilendiğini ifade eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Hizmet-İş Sendikası ile yaptığımız müzakereler sonucunda mutabakatla görüşmelerimizi sonuçlandırdık. 01 Mart 2017 tarihine kadar olacak 'Toplu İş Sözleşmesi'ni kendi aramızda işçilerimizin özlük haklarını mümkün mertebe muhafaza ederek, tekrar imzalamış olduk. Bizim bugün 2’incisini imzaladığımız sözleşme her biri birer yıllık olarak tanzim edildi ve günün şartlarına göre bu anlaşmalarımızı yaptık. 2016-2017 yılı ‘Toplu İş Sözleşmesi’nin Bingöl’e, belediyemize, bütün işçilerimize ve çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

İmza töreninde konuşan Hizmet-iş Sendikası Bingöl İl Temsilcisi Abdulmecit Akdemir ise, Hizmet-İş Sendikasının prensibini hatırlatarak “İşçimizin kararı bizim imzamızdır” dedi.

 

Toplu sözleşme görüşmelerinin anlaşmayla sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Akdemir,  “2016 yılı ‘Toplu İş Sözleşmesi’nde kısa bir sürede mutabakata vardık. Bu esnada bize destek veren başta Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye, Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Halim Sugü’ye, başkan yardımcılarımıza, Belediye Meclis Üyelerimize, Birim Müdürlerimize ve tüm işçi arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İşçi arkadaşlarımız bundan daha fazlasını hak ediyorlar. Arkadaşlarımızın alım gücünü iyileştirmek, hayat standartlarına katkıda bulunmak bizim içinde en büyük sevinç kaynağıdır. Bu sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sözleşmenin personelimize, belediyemize ve ilimize hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve Hizmet-İş Sendikası Bingöl İl Temsilcisi Abdulmecit Akdemir bir birilerini tebrik ederek, toplu iş sözleşme metnini imzaladı.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal