Bingöl Belediyesi, Suriyeli aileye yardım etti

Bingöl Belediyesi, Suriye’deki savaştan kaçan Yasir N. ve ailesine acil ihtiyaçları olan gıda, yorgan ve 1 ton yakacak odun yardımında bulundu.

 

Ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Bingöl’e yerleşen Suriyeli aileye kucak açan Bingöl Belediyesi, ailenin gıda ve temel ihtiyaçlarını karşıladı.

 

Bingöl Belediyesi tarafından Suriyeli aileye acil olan gıda, yorgan ve 1 ton yakacak odun yardımında bulundu.

 

Konu ile ilgili olarak Suriyeli aileyi ziyaret ederek Kürtçe (Kurmanci)sohbet etme imkanı bulduk. Mağdur bir vaziyette oldukları gözlenen ailenin dramı ise yürek burkuyor. Eşi, kaynı ve 8 aylık Ömer adındaki çocuğu ile Suriye’nin Halep şehrinden kaçarak Türkiye’ye sığınan Yasir N(24),  2,5 yaşındaki bir çocuğunu da Halep’te bıraktığını söyledi.

 

Evin bakıma ihtiyacı var

Yardımda bulunanlara teşekkür ettiğini ifade eden Yasir N, “Bingöl’e eşim, kaynım ve bir çocuğumla geldik. Daha öncede amcam ve çocukları gelmişti. Burada bir duyarlı vatandaş evini bizlere açtı. Boş olan evini bize verdi. Şuan burada kalıyoruz. Bizden kira almayacağını söyledi, Allah razı olsun. Su ve elektrik parasını ben ödeyeceğim. Burada kimseye yük olmaya gelmedim. Boya ustasıyım, iş olursa çalışmaya hazırım. Kaldığımız evde mutfak dolabı ve eşyaları yok. Evin bakıma da ihtiyacı var. Bize gönlünü açan Bingöl halkına teşekkür ediyorum, Allah hepinizden razı olsun” dedi.

 

Ziyaret sırasında hasta olduğunu öğrenilen Ömer N (8 aylık) Bingöl Belediyesi tarafından hastaneye götürüldü. Tedavisi yapılan Ömer N. taburcu edildi.

 

Yasir N. ve ailesi duyarlı Bingöllülerin yardımını bekliyor. Yasir N. ve ailesine yardım için Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal