BİNGOL BELEDIYESI SİMANİ GENÇLİK EVİ HİZMETE AÇILDI

Bingöl Belediyesi tarafından gençlerin sosyalleşmesine katkıda bulunmak amacıyla oluşturulan Simani Gençlik Evi, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Dün sabah gerçekleştirilen Bingöl Belediyesi Gençlik Evi açılış törenine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Milletvekili Enver Fehmioğlu, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, İl Emniyet Müdürü Süleyman Pamuk, AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven ve mahalle sakinleri katıldı.

Açılış töreninde kurdele kesimi öncesi konuşan Yılmaz, gençlere dönük her türlü çalışmayı desteklediklerini söyledi.

“Bir taraftan gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup uygun ortamlarda sosyal aktiviteler yapmaları için çalışmalar yürütüyoruz, diğer taraftan eğitimle gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz.” Diyen Yılmaz, şunları söyledi: “Yine gençlerimizin istihdamına yönelik çok önemli çalışmalar yürütüyoruz. Başbakanımız geçtiğimiz gün doğuda güneydoğuda yatırımların attırılması için buralarda daha çok üretim tesislerinin yapılması için yeni teşvik destek paketini ilan etti. Bundan sonrada inşallah gençlerimize dönük her türlü çalışmaya da destek olmaya devam edeceğiz.  Burada görünen gençlik evi de bunun güzel bir örneğidir.”

Yılmaz, Simani Mahallesinin geçmişte çok büyük sorunları olan bir mahalle olduğunu ve yapılan çalışmalarla Bingöl’ün en önemli mahallerinden biri haline geldiğini belirterek, “Simani Mahallesi ben siyasette girdiğimden beri güzelleştirmeye, geliştirmeye çalıştığımız bir mahalle. İlk zamanlarda içinden dereler akan, dere ıslahı yapılmamış, alt yapısı olmayan, su problemi olan çöp dumanları altında olan bir mahalleydi. Şimdi çok şükür ne ovadan gelen ne çöp dumanı kaldı, ne de başka bir şey kaldı. Alt yapı sorunu çözüldü, dere ıslahı sorunu önemli oranda tamamlandı, üst yapısını gerçekleştirdik ve Simani Mahallesi Bingöl’ün en önemli mahallerinden biri haline geldi” dedi.

BARAKAZİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ

Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve ekibine teşekkür eden Yılmaz, “Belediyecilik sadece altyapıyı, suyu, temizliği yapmakla olmuyor. Sosyal belediyecilik dediğimiz bir kavram var. Toplumun sosyal ihtiyaçlarını da belediyelerimizin karşılaması ve bu yönde çaba sarf etmesi bizim temel politikalarımızdan biridir. Yücel Bey ve ekibi de bu politikalara uygun işler yapıyorlar. Buradaki gençlik evi Simani mahallemizin çok önemli bir ihtiyacını karşılayacak. Çocuklarımız, gençlerimiz güzel bir ortamda sosyalleşme imkânına sahip olacaklar. Ders çalışma, kitap okuma alışkanlıklarını daha da geliştirecekler. İnşallah mahallemizin güzelleşmesine, sosyal açıdan çok daha canlı hale gelmesine katkısı olacak. Mahalle sakinlerinin çok daha güzel bir ortamda yaşamaları için bundan sonra da elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından Yılmaz, AK Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven ile birlikte “Gençlik Evi”nin açılışını yaptı.

 

GENÇLİK EVLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK

Program sonrası açıklamada bulunan Bingöl Belediyesi Başkanı Yücel Barakazi ise, gençlik evlerinin yaygınlaştırılması için çalışma yürüteceklerini söyledi.

Barakazi, “Gençlik Evi’nden çocuklarımız ve gençlerimiz faydalanacak. Sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde yaptığımız bu hizmeti diğer mahallelerimize de yayacağız İnşallah. Kültür merkezi haline gelecek olan gençlik evinin Simani mahallemiz ve tüm Bingöl’e hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“GENÇLİK EVİ MAHALLEMİZE ÇOK FAYDALI OLACAK”

Bingöl Belediyesi’nin gençlerin sosyalleşmesi açısından güzel bir hizmete imza attığını belirten Simani Mahallesi Muhtarı Ferhat Aymaz ise, “Belediyemiz gençlerimiz için Gençlik evi açtı. Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durmaları ve sosyalleşmeleri açısından gençlik evinin çok faydalı olacağını düşünüyorum. Çok amaçlı kültür evi amacı taşıyan gençlik evini mahallemize kazandırdıkları için Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 
 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal