BİNGÖL BELEDİYESİ KÜLTÜR GÜNLERİ BAŞLIYOR.

KÜLTÜR GÜNLERİ DÜZENLENECEK

Bingöl Belediyesi öncülüğünde düzenlenecek ‘Bingöl Kültür Günleri’ etkinliğiyle; gazeteci, yazar, milletvekili, fikir adamı ve sosyal medya uzmanlarından oluşan 45 kişilik ekip, Bingöllülerle buluşacak. Başkan Barakazi, etkinliğin kentin kültürel ve doğal zenginliğinin tanıtımına katkı sağlayacağını söyledi.

Bingöl Belediyesi tarafından hazırlanan, Kültür ve Turizm Bakanlığınca desteklenen proje kapsamında 4-5 Kasım tarihlerinde ‘Bingöl Kültür Günleri’ etkinliği düzenlenecek.

Bingöl Valiliği, Bingöl Üniversitesi ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nün paydaşları olduğu etkinliğin ilk ayağı, Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Burada üniversite gençliği ve vatandaşlarla bir araya gelecek olan 5 yazar, Gençliğin sorunu ve yeni medya dili üzerine konferans verecek.

Etkinliğin ikinci günü ise Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi önünde açılacak kitap fuarıyla başlayacak. Gün boyu sürecek fuarda, yazarlar kitap imza saatleri düzenleyecek. Etkinlikler kapsamında Kültür Merkezi’nde ‘Türkiye'nin darbeler tarihi’, ‘Abiler nedir sizin meseleniz’, ‘Küresel ve bölgesel gelişmeler’ ve ‘Çevre şehircilik ve yerel yönetimler’ başlıklarında oturumlar gerçekleştirilecek.

BAŞKAN BARAKAZİ: “BİNGÖL’ÜMÜZÜN TANITIMINA KATKI SAĞLANACAK”

Bingöl Kültür Günleri’ne yönelik açıklama yapan Bingöl Belediyesi Başkanı Yücel Barakazi, etkinliğin kentin kültürel ve doğal zenginliğinin tanıtımına katkı sağlayacağını söyledi.

Bingöl Belediyesi’nin kentin tanıtımına yönelik  ciddi projeler yürüttüğünü vurgulayan Başkan Barakazi, “Gerçekleştirileceğimiz faaliyetle ilimizin kültürel değerlerinin ve doğal güzelliklerinin ulusal arenada tanıtımına katkı sunmuş olacağız. Program kapsamında gelen misafirlerimize Bingöl’ün kavurması, balı, cevizi, pestili, yöresel ürünleri ve yemekleri  tanıtılacak ve doğal  güzellikleri  olan yüzen ada, termal tesisleri tanıtılarak, ulusal boyutta ilimizin tanıtımının yapılmasını sağlayacağız.” 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal