Bingöl Belediyesi, 6 bin 150 adet ağaç ve çalı alacak

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 27 kalem değişik çapta 6 bin 150 adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı alımı yapacaklarını söyledi.

 

Daha Yeşil Bir Bingöl sloganı ile çalışmalarını sürdüren Bingöl Belediyesi, park ve yeşil alanlarında kullanılmak üzere 6 bin 150 adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı alımı yapacak.

 

Konu hakkında gazetecilere bilgiler veren Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 27 kalem değişik çapta 6 bin 150 adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı alımının 31 Mart 2016 Perşembe günü Bingöl Belediyesi Veysel Belgin Gençlik Merkezinde yapılacağını belirtti.

 

Barakazi, “Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 27 kalem değişik çapta bitki alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecektir. Şehirde; yol kenarları, mezarlık alanları, refüjler ve yamaç kısımlarında yeşillendirme çalışmaları yapılması amacıyla 27 kalem değişik çap ve ebatta bitki alınacaktır. Lübnan sediri, ıhlamur, pembe çiçekli ılgın, ağlayan çam, mavi ladin, yayılıcı ardıç, altın çanı, ateş dikeni, beyaz kartopu, badem, kayısı v.b ile sarmaşık ve gül çeşitleri olmak üzere toplam 6 bin 150 adet bitki alımı yapılacaktır. İhale 31 Mart 2016 Perşembe günü Saat:14.00’da Bingöl Belediyesi Veysel Belgin Gençlik Merkezinde yapılacaktır. Daha Yeşil Bir Bingöl için peyzaj çalışmalarımız devam edecektir” diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal