Bingöl Belediyesi 24 bin ton karı şehir dışına taşıdı

Bingöl Belediyesi kar yağışının olduğu günlerde yaklaşık 20 günde 4 kamyonla bin 200 sefer yaparak toplamda 18 bin km yol kat ederek

Bingöl Belediyesi kar yağışının olduğu günlerde yaklaşık 20 günde 4 kamyonla bin 200 sefer yaparak toplamda 18 bin km yol kat ederek 24 bin ton karı şehir dışına taşıdı.

 

Bingöl’de etkili olan kar yağışı ile birlikte Bingöl Belediyesi, 14 araç, 70 kişilik ekip ile cadde ve sokaklarda biriken karları temizlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kar yağışı nedeniyle belediye ekiplerin sürekli çalışma yürüttüğünü dile getirerek, şöyle konuştu: “Kar yağışı ile birlikte belediye ekiplerimiz ana cadde ve sokaklardaki karı temizleyerek, şehir dışına taşıyor. Etkili olan kar yağışı ile birlikte karla mücadele çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren ekiplerimiz, kar yağışının olduğu günlerde yaklaşık 20 günde 4 kamyonla bin 200 sefer yaparak, toplamda 18 bin km yol kat ederek 24 bin ton karı şehir dışına taşıdı” dedi.

 

4 Kamyon ile kar taşıma işlemlerinin devam ettiği çalışmalarda 1 araç günlük 15 km’lik yol ağında en az 15 sefer yapıyor.

 

Bingöl Belediyesi, 4 greyder, 6 kepçe, 4 adet damperli kamyon, 70 personel ile şehir içerisinde kapalı olan yol ve kaldırımları açmak için çalışmalarına devam ediyor.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal