Belediyeye borcu olanlara kolaylık

Vatandaşın başta vergi borçları olmak üzere Belediye’ye borçlarını yapılandırabileceği başvuru için tanınan 2 aylık süre başlıyor. Bu imkândan yararlanmak isteyen vatandaşlar 09 Ekim 2014 Perşembe gününden itibaren Bingöl Belediyesi’ne başvurabilecekler.

 

Bingöl Belediyesi Basın ve Yayın Koordinatörlüğü yaptığı yazılı açıklamada, 30 Nisan 2014 tarihine kadar tahakkuk edilip ödenmeyen su bedeli, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, idari para cezaları gibi alacaklarını ödemeyen vatandaşların 2 ay içerisinde yazılı dilekçe ile Bingöl Belediyesi’ne müracaatta bulunulması istendi.

 

2014 Torba Yasası kamu alacaklarının yapılandırılması gibi bazı köklü değişiklik içerirken, yasa ile 09 Ekim 2014 Perşembe gününden itibaren belediyeye borcu olan mükelleflere 6 ila 18 arasında değişen çeşitli taksitlerle ödeme kolaylığı sunuluyor.

 

Yapılandırma kolaylığından yararlanmak isteyen vatandaşlar borçlarını ister peşin ve isterlerse katsayı oranına göre 6, 9, 12 ve 18 taksitte ödeyebilecekler.  Peşim ödemelerde gecikme zammı alınmayacak. Borçların taksitlendirilmesi halinde ise Tefe-Tüfe oranında cüzi oranda gecikme zammı uygulanacak.

 

Açıklamada, “Bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkındaki 6552 sayılı ( Kamuoyunda torba yasa olarak bilinen ) Kanun,  11.09.2014 tarih ve 6552 mükerrer sayıda resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.  30 Nisan 2014 tarihine kadar tahakkuk edilip ödenmemiş olan su bedeli, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, idari para cezaları vs. gibi alacakların iki ay içerisinde Bingöl Belediyesi’ne, en geç 01 Aralık 2014 tarihine kadar yazılı müracaat etmek kaydıyla peşin veyahut taksitler halinde ödeme kolaylığı sağlanmış bulunmaktadır” denildi.

 

Açıklamada, belirtilen süre içerisinde borç yapılandırma amacıyla Bingöl Belediyesi’ne başvurulmaması halinde borçlular hakkında icra takibinin yapılacağı kaydedildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal