BELEDİYEMİZDEN VATANDAŞLARA AŞURE İKRAMI

BELEDİYEMİZDEN VATANDAŞLARA AŞURE İKRAMI.

Bingöl Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla üniversite öğrencilerine ve vatandaşlara aşure dağıttı.

Bingöl Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü, Muharrem ayı dolayısıyla Bingöl Üniversitesi kampüsü ve Genç Caddesi üzerinde bulunan Dörtyol Saat Kulesi önünde aşure etkinliği düzenledi.

Önceki gün Bingöl Üniversitesi kampüsünde Bin öğrenciye aşure dağıtan belediye, dün de Saat Kulesi önünde 3 Bin vatandaşa aşure ikramında bulundu.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte standa geçen Bingöl Belediyesi Başkanı Yücel Barakazi eşi Pervin Barakazi ile katılımcılara aşure dağıttı.

Program sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Barakazi, “Muharrem ayı Hicri takvimin başlangıç ayıdır. 10 Muharrem aşure günü Hz. Hüseyin’in şahadetinin yıl dönümüdür. Burada onun anısına aşure programa düzenledik. Özellikle Hz. Hüseyin’e ve yaranına o yezidin yaptığı zulmü anmak üzere burada toplandık. Bingöllülerin katımı ve bu konudaki hassasiyetleri gerçekten takdire şayandır. İnşallah bundan sonraki yıllarda da aynı şekilde o Allah dostu, peygamber torunu ve zulmün karşısında duran ve adalet isteyen o örnek şahsın anısına Aşurelerimizi kutlayacağız. Aşure gününün hem Bingöl’e, hem Türkiye’ye hem de tüm dünyaya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal