Belediyeden vergi uyarısı

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, 2015 yılı emlak, ilan ve reklam vergisi ile çevre ve temizlik vergilerinin birinci taksitlerinin ödenmesi ve vatandaşların cezalı duruma düşmemeleri hususunda uyarılarda bulundu.

 

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, yaptığı yazılı açıklamada, 01 Haziran 2015 Pazartesi günü sona erecek olan 2015 yılı emlak, ilan ve reklam vergisi ile çevre ve temizlik vergilerinin birinci taksit ödemeleri konusunda uyarılarda bulundu.

 

Açıklamada, “Emlak, ilan ve reklam vergisi ile çevre ve temizlik vergilerinin birinci taksit ödemelerinde sıkışıklığa meydan verilmemesi için mükelleflerin, vergilerini belirtilen süre içerisinde ve son güne bırakmadan ödemelerini yapmaları gerekmektedir. Birinci taksit ödemelerini geciktirenler ise cezaya girecektir. Bu nedenle vatandaşlarımızın emlak, ilan ve reklam vergisi ile çevre ve temizlik vergilerinin birinci taksit ödeme süresi 01 Haziran 2015 tarihinde sona ereceğinden dolayı bu tarihe kadar ödemelerini yapmaları önemle rica olunur. Vatandaşlarımız, belediyemiz veznelerine gelerek borçlarını kolaylıkla ödeyebilirler” ifadelerine yer verildi.

 

Açıklamada, www.bingol.bel.tr internet adresine girerek e-belediye üzerinden (https://online.bingol.bel.tr/ebelediye/pages/querying/sicilArama.xhtml?faces-redirect=true) günün her saatinde kredi kartıyla borç işlemlerini yapabilecekleri belirtildi.

 

Mükellefler, yıllık emlak vergilerinin tamamını Mayıs ayının sonuna kadar ödeyebilecekleri gibi, ikinci taksit ödemelerini Kasım ayında olmak üzere iki taksit halinde de yatırabilecek.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal