Belediye’den su tasarrufu çağrısı

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte halı yıkama ve bahçe sulama konularında uyarılarda bulunan Bingöl Belediyesi, vatandaşları su tasarrufu konusunda uyardı.

 

Bingöl Belediyesi vatandaşlara çağrıda bulunarak, şebeke suyu ile bahçe sulanmamasını ve halı yıkamalarında suyun tasarruflu kullanılmasını istedi.

 

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte aşırı su kullanımı ve yaşanan su israfına ilişkin Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü yaptığı yazılı açıklamada, vatandaşların suyu tasarruflu kullanmalarını isteyerek, içme suyunun bahçe sulamalarında kullanılmamasını ve halı yıkamalarında da suyun tasarruflu kullanılması çağrısında bulundu. Açıklamada, “İlimizde her ne kadar su sıkıntısı olmasa da suyu kullanırken dikkatli olunmalı ve tasarrufu elden bırakmamalıyız.Gelecekte su sorunu yaşamamak için tedbiri bugünden almalıyız. Vatandaşlarımızın suyu israf etmemesi, bahçe sulamaması ve halı yıkamalarında ise suyu tasarruflu kullanmaları gerekmektedir. Su kaynaklarımızı korumanın ve gelecek nesillere aktarmanın en iyi yolu suyu bilinçli kullanmaktan geçmektedir. Suyumuzu tasarruflu kullanalım, sürekli kullanalım. Abonelerimizden suyu özenle ve bilinçli kullanmalarını ve israftan kaçınmalarını rica ediyoruz. Kurum olarak su tasarrufuyla ilgili mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Konu hakkında herkesin gereken hassasiyeti göstereceğini bekler, saygılar sunarız” ifadelerine yer verildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal