Belediye’den dolandırıcı uyarısı

Her fırsatta yeni yöntemler deneyerek, halkın parası ve malına göz diken dolandırıcılar, Bingöl’de belediye başkanı ve belediye başkan yardımcılarının adını kullanarak insanları dolandırmaya çalışıyor.

Her fırsatta yeni yöntemler deneyerek, halkın parası ve malına göz diken dolandırıcılar, Bingöl’de belediye başkanı ve belediye başkan yardımcılarının adını kullanarak insanları dolandırmaya çalışıyor. Bingöl Belediyesi, bağış talep eden dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.

 

Son günlerde Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ile başkan yardımcılarının adını kullanarak arayan bazı şahısların, iş adamları ve vatandaşlardan bağış ve yardım talebinde bulunduğunun tespit edildiği belirtilerek, vatandaşların bu tip taleplere inanmamaları ve aranmaları durumunda güvenlik güçlerine haber verilmesi uyarısında bulundu.

 

Konu hakkında Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, iki farklı cep telefonu numarasından, bazı iş adamlarını arayarak, Bingöl Belediyesi adı altında ‘Fakir ve hastalara yardım edeceğiz’ bahanesi ile para isteyen dolandırıcıların tespit edildiği ifade edildi.

 

Açıklamada, Bingöl Belediye Başkanlığı adına vatandaşlardan herhangi bir yardım ve bağış talebi kesinlikle söz konusu olmadığı belirtilerek, “Bingöl Belediyesi olarak bugüne kadar hiçbir iş adamı, kişi ve kişilerden herhangi bir para istenmemiştir. Belediyemizin adını kullanarak para talep eden kişi veya kişilere kesinlikle itibar edilmemelidir. Belediyemizin adını kullanarak dolandırıcılık yapanlar hakkında Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur. Vatandaşlarımızın, bu tür art niyetli kişilere kanmaması, arayan şahıslara ait telefon numaralarını ilgili güvenlik birimlerine bildirmeleri konusunda hassas davranmaları önem arz etmektedir. Kamuoyunu bilgilendirir, saygılar sunarız” ifadelerine yer verildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal