Belediye’den dilenci Operasyonu

Bingöl Belediyesi Zabıta Ekipleri, çarşı merkezinde yaptığı operasyonda, Malatya ve Elazığ nüfusuna kayıtlı 21 dilenciyi yakalayarak şehir dışına gönderdi.

 

Bingöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından insanların duygularını istismar ederek dilenenlere yönelik olarak sürdürdüğü operasyonları devam ediyor. Zabıta Ekipleri, çarşı merkezinde yaptığı operasyonda 21 dilenciyi yakalayarak şehir dışına gönderdi.

 

Bingöl Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir merkezinde vatandaşları rahatsız eden dilencilerin yakalanması için operasyon düzenlendi. Zabıta ekipleri yaptıkları operasyonda 13 kadın dilenciyi küçük yaştaki 8 çocuğuyla birlikte yakaladı. Zabıta ekiplerince yakalanan dilenciler Bingöl Belediyesi Veysel Belgin Gençlik Merkezi Konferans Salonu’na götürülen dilencilerin üst aramaları yapılarak, kabahatler kanunu kapsamında idari para cezası uyguladı.

 

Zabıta olarak gelen şikâyetler doğrultusunda dilencilik yapan kişilere yönelik yapılan denetimleri artırdıklarını ifade eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Bu tip kişiler insanlarımızın duygularını istismar ederek, özelikle çocukları kullanıyorlar. Elazığ ve Malatya illerden geldikleri tespit edilen dilencileri araçlarla geldikleri illere geri gönderdik” dedi.

 

Dilencilere yönelik yapılacak operasyonların devam edeceğini belirten Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, vatandaşların daha rahat ve huzurlu günler geçirmesi için bundan sonraki günlerde de bu tür çalışmalara devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

Bu konudaki şikâyetler için Alo 153 Zabıta veya 2131045 nolu telefondan bu kişi veya kişilerin ihbar edilebileceği bildirildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal