Belediye ödemeleri PTT’den yapılabilecek

Bingöl Belediyesi ile Bingöl PTT Başmüdürlüğü arasında yapılan protokolle belediye veznelerinden yapılacak ödeml

Bingöl Belediyesi ile Bingöl PTT Başmüdürlüğü arasında yapılan protokolle belediye veznelerinden yapılacak ödemler, artık PTT Bank şubelerinden de yapılabilecek.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve Bingöl PTT Başmüdürü Abdullah Taşdelen arasında imzalanan protokolle, vatandaşlar Bingöl Belediyesi veznelerinden gerçekleştirdikleri ödemelerini, 04 Ocak 2016 Pazartesi gününden itibaren PTT Bank şubesinden de ödeyebilecekler.

 

Su, Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, Kira, İlan ve Reklam Vergisi ile belediyenin diğer tüm alacakları PTT Bank Şubesi’nden ödenebilecek. Ayrıca, Türkiye’deki PTT Bank Şubeleri’nin tümünden bu işlemler gerçekleştirilebilecek.

 

Abonelerine daha kaliteli hizmet sunmayı amaçlayan Bingöl Belediyesi tarafından daha önce e-belediye hizmetleri kapsamında hayata geçirilen online sorgulama ve ödeme hizmetlerinin ardından şimdide PTT ile yapılan protokolle, vatandaşlara belediye veznelerinden yapılacak ödemler PTT Bank Şubeleri’nde ödeme imkanı sağlandı.

 

Konu ile ilgili olarak Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunmak amacı doğrultunda abonelerimizin fatura ödemelerinde zaman açısından kolaylık sağlayacak bir uygulamayı hayata geçirdik. Vatandaşlarımız faturalarını Belediye vezneleri, Belediye web sayfamızdaki e-belediye üzerinden Borç Sorgulama ve Ödeme sayfasından ve kendilerine en yakın PTT Bank şubesine giderek ödeyebilecekler. Su, Emlak Vergisi, Çevre Temizlik Vergisi, Kira, İlan ve Reklam Vergisi ile belediyenin diğer tüm alacakları PTT Bank şubesinden ödenebilecek. Ayrıca, Türkiye’deki PTT Bank şubelerinin tümünden bu işlemler gerçekleştirilebilecek. Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunmak amacı doğrultusunda çalışmalarımız devam edecek”

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal