Belediye Masterler Takımı Şampiyon Oldu

20-24 Nisan tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen geleneksel Masterler turnuvasında ilimizi temsil eden Bingöl Belediyesi Masterler Takımı şampiyon oldu. Temsilcimiz, bölge takımları içerisinde masterler turnuvasında ilk kez şampiyon olan takım unvanını da almış oldu.

 

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen, Türkiye’nin her bölgesinden ve Avrupa’nın çeşitli Ülkelerinden kadrolarında eski birçok önemli futbolcuyu barındıran Master takımlarının katıldığı Antalya 2016 Masterler turnuvasında ilimizi temsil eden Bingöl Belediyesi Masterler Takımı, oynadığı 7 maçı da kazanarak turnuvanın şampiyonu oldu.

 

Gurup maçlarında; Bodrum Bld Masterler’i 1-0, Aksaray Masterler’i 2-1, İstanbul Kumbasar Masterler’i 2-1, Azeri takımı Karabalta Masterler’i 5-1 yenen temsilcimiz Bingöl Belediyesi Masterler Takımı çeyrek finale yükseldi.

 

Temsilcimiz çeyrek final maçında İstanbul Masterler takımı ile karşılaştı. Normal süresi 1-1 biten karşılaşmada, temsilcimiz penaltılarda 5-4 kazanarak yarı finale yükseldi.

 

Kırgızistan Masterler Takımı ile yarı final maçında 1-1 berabere kalan temsilcimiz, penaltılarda Kırgızistan Masterler Takımı’nı 4-2 yenerek finale yükseldi. Final maçında Batman Belediyesi Masterler Takımı ile 0-0 berabere kalan temsilcimiz penaltılarla 5-4 galip gelerek namağlup şampiyon oldu.

 

Bingöl Belediyesi Veysel Belgin Gençlik Merkezi’nde Başkan Barakazi’yi ziyaret eden Bingöl Belediyesi Masterler Takımı şampiyonluk kupasını Barakazi’ye takdim etti.

 

Şampiyonluk kupasını Bingöl’e getirdikleri için mutlu olduklarını belirten Masterler Takımı Kaptanları Tekin Yıldırım ve Murat Boğatekin, “Söz verdiğimiz gibi kupayı Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye getirdiğimiz için çok mutluyuz. Her platformda desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca; maçlarda bizi yalnız bırakmayan Bingöllü hemşehrilerimize, Bingöl Üniversitesi Futsal takımı ve bizleri yalnız bırakmayan Belediye Meclis Üyeleri Murat Ayhan ve Murat Şanlı'ya, takım arkadaşlarımız Mehmet Akif Ekmekçi’ye, Selman Gönül’e, Dursun Hanegelioğulu’na ve Ferhat Balat’a, final maçında İstanbul, Bodrum, Diyarbakır ve Yalova Masterler takımlarına çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

 

Bingöl Belediyesi Masterler Takımı’nı tebrik eden Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Antalya’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Masterler Turnuvasında ilimizi temsil eden Bingöl Belediyesi Masterler Takımı, bize söz verdikleri gibi şampiyonluk kupası ile döndüler. Bölge takımları içerisinde masterler turnuvasında ilk kez şampiyon olan temsilcimizi ayrıca kutluyorum. Bize bu sevinci yaşattıkları için Bingöl Belediyesi Masterler Takımı oyuncularına çok teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal