Belediye 600 kişilik Ramazan çadırı kurdu

Bingöl Belediyesi tarafından her yıl açılan geleneksel iftar çadırı Ankara Büyükşehir Belediyesi İlköğretim Okulu’nun bahçesinde vatandaşlara hizmet verecek. Günlük 600 kişinin iftar açabileceği çadırda 10 personel çalışacak.

 

Bingöl Belediyesi, ramazan ayı münasebetiyle 600 kişilik iftar çadırı kurdu. Ankara Büyükşehir Belediyesi İlköğretim Okulu’nun bahçesinde kurulan Bingöl Belediyesi’ne ait Ramazan çadırında günlük 600 kişinin iftar açabileceği ve çadırda 10 personelin çalışacağı belirtildi.

 

Konu ile ilgili olarak Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Ramazan ayı münasebetiyle Ankara Büyükşehir Belediyesi İlköğretim Okulu’nun bahçesinde 600 kişilik iftar çadırı kurduk. İftar çadırı bir ay boyunca halkımızın hizmetinde olacaktır. İftar çadırımız fakir ve kimsesizlere hizmet vereceği gibi, yolda kalmış veya bir şekilde evine ulaşamayanlara da hizmet edecektir. İftar çadırı için hazırlanan yemeğe katkı sunmak isteyen hayırsever işadamı ve esnaflarımız Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne müracaat ederek katkı sunabilirler. Ramazan çadırına bir ay boyunca tüm Bingöllüleri bekliyoruz. Ramazan Ayının; İlimizin, milletimizin ve ülkemizin huzur ve mutluluğuna vesile olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal