Başkan vekili Akarca’dan, Vali Köşger’e ziyaret

‘Engelliler Haftası’ münasebetiyle belediye başkan vekili olan görme engelli Abdulhamit Akarca, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger’i makamında ziyaret etti.

 

Bingöl Belediyesi Meclis Üyesi olan görme engelli Abdulhamit Akarca, her yıl 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Belediye Başkanı Yücel Barakazi’nin vekili oldu.

 

Ziyarette; engelli olan tüm bireylerin de toplumun birer parçası olduğunu belirten Akarca, “Tüm engelli vatandaşlarımız toplumun birer parçasıdır. Belediye olarak bizler de engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek için çabalıyoruz” dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Köşger: “Engelli vatandaşlarımız konusunda duyarlı bir toplumuz. Elbette bu duyarlılık, bu farkındalık arttırılabilir. Belediyemiz de bu farkındalığı arttırmak adına anlamlı bir jest yapmış. Kendilerine teşekkür ediyorum. Engelli vatandaşlarımızın daha rahat yaşayabileceği bir dünya oluşturmak hepimizin görevidir. Bu vesile ile tüm engelli vatandaşlarımızın Engelliler Haftası’nı kutluyor, kendilerine huzurlu, mutlu günler diliyorum” diye konuştu.

 

 

Ziyaret bir süre daha sohbet halinde devam ettikten sonra sona erdi.

 

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal