Başkan Barakazi’ye, ‘Yılın Yerel Yöneticisi’ ödülü

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen ‘Yılın Yerel Y

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen ‘Yılın Yerel Yöneticileri’ ödülleri sahiplerini buldu. ‘Yılın Belediye Başkanı Ödülü’ne layık görülen Bingöl Belediye Başkanı gecede ödülünü aldı.

 

Yıl içerisinde sunulan projeler ile yapılan çalışmaların halk tarafından değerlendirildiği ve yerel yönetimler tarafından prestijli bir ödül olarak nitelendirilen Yılın Belediye Başkanları Ödül Töreni Kayseri’nin Hacılar ilçesinde gerçekleştirildi.

 

Hacılar Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Oğuz, amaçlarının Türk belediyeciliğine katkı sağlamak olduğunu söyleyerek, “Belediye başkanlarımızın ve hatta belediye çalışanlarımızın bir projeyi üretme ya da uygulama aşamasında emsal teşkil edecek, başka belediyelerimizden ve belediye başkanlarımızdan, onların tecrübelerinden istifade etmeleri yerel yönetimlerimize önemli kazanımlar sağlayacak, aynı zamanda Türk belediyeciliğinin gelişmesine katkı sağlayacaktır. Bu noktada köprü vazifesi görmek biz Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi ailesinin başlıca hedefleri arasındadır” dedi.

 

19 ayrı hizmet kategorisinde ayrı ayrı değerlendirilerek belirlenmiş ödüller arasında Üstyapı ve yol kategorisinde ödül alan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, törende yaptığı konuşmada: “Bingöl Belediye Başkanlığı görevinde geçmiş yaklaşık 21 ay içerisinde vaat ettiğimiz birçok projeyi hayata geçirdik. Ayrıca projelerimiz arasında olmadığı halde birçok alanda güzel çalışmalara imza attık. Bu yıl Anadolu Yerel Yönetimler Dergisi’nin yılın başarılı belediye başkanı ödülüne layık görüldük. Bingöl’ü geleceğe hazırlama anlamında yaptığımız çalışmalar değerli bulundu. Verilen bu ödül çalışmalarımıza şevk katacaktır. Belediye Başkanlığına aday olmam sürecinde ve sonrasında bana sunduğu desteklerden dolayı özellikle ve öncelikle Kalkınma Bakanımız Sayın Dr. Cevdet Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum. AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye de engin tecrübelerinden ve sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca Bingöl Belediyesi çalışanları ve Bingöl Belediyesi Meclis Üyelerine de çok teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü de yüzde 58,5 gibi rekor bir oyla bize destek veren, güzel teşvik ve sürekli dualarıyla yanımızda olan Zazalar diyarı, dik duruşun diyarı kadirşinas Bingöllü hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Elbette ki her ne kadar dergimiz bize bu ödülü layık gördüyse de hangi kategori olursa olsun bizden daha iyi belediye başkanları var. Ancak anket sonucunda böyle bir ödüle layık görüldük. Bundan dolayı da anket katılımcılarının hepsine teşekkür ediyorum . Bütün bu organizasyonun yapılmasında emeği geçenlere, bize ev sahipliği yapan Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra özellikle Hacılar Belediye Başkanımız Sayın Doğan Ekici’ye çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Programda ödül almaya hak kazanan diğer belde ve belediye başkanlarına da ödülleri takdim edildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal