Başkan Barakazi, UCLG toplantısı için Paris’e gitti

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG)’nin ‘Yönetim Kurulu ve Dünya Konseyi’ toplantısına katılmak için Paris’e gitti.

 

Fransa’nın başkenti Paris’te 4-7 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan UCLG Dünya Konseyi’ne katılacak olan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yabancı mevkidaşlarıyla da bir araya gelerek bazı temaslarda bulunacak.

 

2015 UCLG Dünya Konseyi toplantıları, COP 21 ile eş zamanlı olarak, 4-7 Aralık tarihleri arasında Paris Belediye Başkanı ve UCLG Eş-Bakanı Anne Hidalgo’nun davetiyle Paris’te gerçekleşiyor.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi,’nin, UCLG ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı görevlerini yürüten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte katılacağı Dünya Konseyi toplantısının gündemi oldukça yoğun.

 

4 Aralık Cuma günü sabahı ilk toplantısını yapılan UCLG Dünya Konseyi’nde öğleden sonra yerel liderler için İklim Zirvesi gerçekleştirildi.

 

5 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan yönetim kurulu toplantısının ardından Plaine-Commune ve UCLG Sosyal İçerme, Katılımcı Demokrasi ve İnsan Hakları Komitesi tarafından, ‘COP 21’den HABITAT III’e: Zorlukların merkezinde yerel yönetimler ve vatandaşlar’ başlığında bir seminer düzenlenecek.

 

Paris Belediyesi ve Cinsiyet Eşitliği Daimi Komitesi, 6 Aralık’ta Kadın Liderliği ve Kalkınması konusunda özel bir oturum düzenleyecektir.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal