BAŞKAN BARAKAZİ SALDIRILARI KINADI

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Genç İlçesi’nde artan terör saldırılarına ilişkin yaptığı açıklamada; “Birliğimizi ve huzurumuzu bombalamaya yönelik eylemleri kınıyor, her zamankinden daha güçlü bir beraberlik gösterilmesi çağrısında bulunmak istiyorum” dedi.

Bingöl Genç İlçesi’nde yaşanan terör saldırılarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, kanlı eylemleri “memleketin birliğine ve halkın huzuruna yönelik yönelik saldırılar” olarak nitelendirdi.

Bombalı ve silahlı eylemlerle hedef alınan Bingöl’ün, terör örgütünce cezalandırılmak istendiği görüşünü paylaşan Barakazi; “Son bir haftada Genç İlçemizde yoğunlaşan ve halkımızın huzuruna kast eden terör saldırılarını nefretle kınıyor, gerekçesi ne olursa olsun, insan canına kast eden, kan ve şiddet içeren hiçbir terör eyleminin kabul edilemeyeceğini ve masumlaştırılamayacağını vurgulamak istiyorum. Ve bilinmesini istiyorum ki, terörden yana hiçbir zaman tavır takınmayan ve her fırsatta meydanlarda ‘PKK Kürtlerin temsilcisi değildir, böyle bir temsiliyeti de kabul etmiyoruz’ diyen Bingöl Halkı, bundan sonra da aynı duruşunu sürdürecek ve teröre asla prim vermeyecektir. Barıştan söz edip kan akıtan, özgürlükten söz edip insanların her türlü özgürlüğünü kısıtlayan terör örgütleri, halkımızın birliği karşısında her daim boyun eğecektir” dedi.

 

Hain saldırılarda şehit olan asker ve polislere Allah’tan rahmet, yaralı güvenlik mensubu ve sivillere acil şifalar dileyen Barakazi; “Milletimizin başı sağ olsun. Büyük bir oyunla karşı karıyayız. Bu yüzden de metanetimizi korumak, sabırlı ve güçlü durmak zorundayız. Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içinde olup, teröre karşı dik duruşumuzu sürdürmeliyiz” diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal