Başkan Barakazi, Özhaseki’yi ziyaret etti

Kayseri’de çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunan Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin tecrübelerinden faydalanmak ve Kayseri belediyeciliğini Bingöl’e taşımak istediklerini söyledi.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, belediye yöneticileri ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi ziyaret ederek bir süre görüştü. Karşılıklı hayırlı olsun temennilerinde bulunulan ziyarette, belediyecilikteki Kayseri modelinin Bingöl’e taşınması arzusu vurgulandı.

 

Başkan Özhaseki ile bir süre görüşen Başkan Barakazi, daha sonra Kayseri’deki bazı belediye yatırımlarını yerinde gördü. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan, Başkan Barakazi’ye Kent Müzesi, Kongre ve Spor Merkezi, Kadir Has Stadı, Eskişehir Bağları Gecekondu Önleme Bölgesi ve Harikalar Diyarı'nı gezdirerek her biri Türkiye’ye örnek olan yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

 

Kayseri ile ilgili düşüncelerini ifade eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Kayseri'den sık sık geçerdik. Ana caddelerden geçtiğimizde Kayseri'nin güzel bir şehir olduğunu biliyorduk; ancak bu kadar teferruatlı gezmediğimiz için bu kez büyülendik. Kayseri'ye gelmemizin temel nedeni Kayseri’nin tecrübesini Bingöl’e taşımaktır. Büyükşehir Belediyesi’nin tecrübesi çok büyük, bunu Bingöl’e taşırsak şehrimizi dönüştürüp, güzelleştiririz” diye konuştu

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal