Başkan Barakazi, AFAD Başkanı’nı ziyaret etti

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi  (AFAD)  Başkanı Dr. Fuat Oktay'ı makamında ziyaret etti.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kiğı’da meydana gelen deprem sonrası yapılan ve yapılması gerekenler ile ilgili olarak Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi  (AFAD)  Başkanı Dr. Fuat Oktay'ı makamında ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.

 

Yapılan ziyaretle ilgili bilgiler veren Başkan Barakazi, AFAD Başkanı ile Bingöl’de meydana gelen depremler ve alınması gereken önlemler ile ilgili olarak fikir alışverişinde bulunduklarını ifade ederek, “Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi  (AFAD)  Başkanı Dr. Fuat Oktay’ı makamında ziyaret ettik. Kiğı, Adaklı ve Yayladere ilçelerinde meydana gelen deprem sonrası yapılan hasar tespit çalışmaları AFAD Başkanımız tarafından düzenli takip ediliyor. AFAD’ın çalışmaları ve ilgileri devam ediyor. AFAD Başkanı Sayın Fuat Oktay Bey fırsat bulduğunda bizi ziyaret edecek. İlgilerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi  (AFAD)  Başkanı Dr. Fuat Oktay ise, AFAD’ın Bingöl’de yaptığı yardımlardan bahsederek, “Bingöl depremi ile birlikte Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamındaki Yerel Düzey Hasar Tespit Hizmet Grubumuz harekete geçti. Ön hasar tespiti için Bingöl’de 38 teknik personel ve 8 araç görevlendirdik. Kiğı’da afetzedelerin barınması için 30 konteyner ve 3 çadır kuruldu. Kurulumu yapılanların dışında 42 konteyner köylerdeki afetzedelere ulaştırılmak üzere Kiğı merkezinde bulunuyor. Ek 30 konteyner daha, Kiğı’daki köylere sevk edilmek üzere AFAD Elazığ Lojistik Merkezi’nden araçlara yükleniyor. Toplamda 102 konteyner Kiğı ve köylerdeki afetzedelere ulaştırılmış olacak. Bölgede iaşe ihtiyacı bulunmamasına rağmen, önlem olarak, 20 kolilik gıda Kiğı’nın köylerine dağıtıldı. Bölgedeki acil ihtiyaçların karşılanması için ise ilk aşamada 200 bin TL acil yardım ödeneği Bingöl Valiliği’nin kullanımı için tahsis ediliyor. Yapılan hasar tespit çalışmaları ile ilgili olarak güncel bir şekilde bilgilendiriliyorum. Fırsat bulduğum zaman Bingöl’ü ziyaret edeceğim” diye konuştu.

 

Ziyaret yapılan iyi dilek ve temennilerin ardından son buldu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal