Barakazi’den Öğrencilere Sosyal Bilgiler Dersi

Şehit Mustafa Gündoğdu İlkokulu öğrencileri ‘Sosyal Bilgiler Dersi, Yerel Yönetimler Ünitesi’nde ‘Belediyemiz’ konusu kapsamında Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi’yi makamında ziyaret etti. Çocukları bilgilendiren Başkan Barakazi, öğrencilere belediyenin işlevleri hakkında bilgiler verdi.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Şehit Mustafa Gündoğdu İlkokulu 4-D sınıfı öğrencilerini makamında kabul ederek, ‘Sosyal Bilgiler Dersi, Yerel Yönetimler Ünitesi’nde ‘Belediyemiz’ konusu kapsamında dersi kendisi verdi.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Şehit Mustafa Gündoğdu İlkokulu 4-D sınıfı öğrencilerini ve öğretmenleri Adlan Aybek’i makamında kabul ederek, belediyenin yapısı, işleyişi, hizmet yelpazesi, organları ve görevleri gibi yerel yönetimlerle ilgili pek çok konu hakkında öğrencilere bilgi verdi.

 

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette öğrencilere belediye başkanının, belediye meclisinin ve belediye encümenin görevlerini detaylı bir şekilde anlatan Başkan Barakazi, çocuklara belediye hakkında çeşitli sorular sorarak kurumu ne kadar tanıdıklarını öğrendi.

 

Öğrencilere ileride hangi mesleği tercih etmek istediklerini soran Barakazi, “Güçlü Türkiye’mizin teminatı, geleceğimiz olan siz çocuklarımızla birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Okul hayatınızı tamamladığınızda hepiniz çeşitli mesleklere dağılacaksınız, hangi mesleği yaparsanız yapın fakat mutlaka yaptığınız işi sevin. Çünkü yaptığınız işi sevmezseniz, heyecanınızı kaybederseniz ve o işte verimli olamazsınız. Kentin her sıkıntısını, sıkıntımız kabul ediyoruz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade eden Şehit Mustafa Gündoğdu İlkokulu 4-D sınıfı öğretmeni Adlan Aybek, “Öğrencilerimiz ile birlikte ‘Sosyal Bilgiler Dersi, Yerel Yönetimler Ünitesi’nde ‘Belediyemiz’ konusu kapsamında Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’yi ziyaret ettik. Yaşayarak öğrenelim etkinliği adı altında Belediyemizin neler yaptığı hakkında bilgi edindik. Şehrimizin yerel sorunları hakkında Belediye Başkanımız Yücel Barakazi’ye sorularımızı sorduk. Sorularımıza tatmin edici şekilde cevaplar aldık. Bize zaman ayırdıkları için Belediye Başkanımız Sayın Yücel Barakazi’ye teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal