Barakazi, Eksik kalan işler tamamlanacak

Bingöl Sürmanşet Gazetesi’ni ziyaret eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 2014 yılında yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verirken, 2015 yılında eksik kalan işlerin tamamlanacağını dile getirdi.

 

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl’de yeni yayın hayatına başlayan Bingöl Sürmanşet Gazetesi’ni ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

 

2014 yılında su sorunu ile uğraştıklarını belirten Barakazi, Seçim atmosferine girildiğinden itibaren özellikle şehirde oluşan kirlilik ile ilgili bir temizlik faaliyetine giriştiklerini ve üstyapı çalışmalarında yüzde 85’lik bir çalışma kaydettiklerini söyledi. Barakazi; “Şehir İmar Revizyon Planını yeniden yaptık, itirazlar var. Komisyon 20 gün içerisinde itirazları değerlendirecek. Bu yıl üstyapı ile ilgili eksik kalan kısımları tamamlayacağız. 2015 yılı Bingöl’de peyzaj yılı olacak. Yani parklar, yeşil alanlarla ilgili, sosyal alanları düzenleme ve halkın hizmetine sunma konusunda ciddi bir çaba sarf edeceğiz. Bu bizim için çok önemli. Bunun dışında canlı hayvan pazarıyla ilgili bir projemiz var. Bunu da DAP üzerinden gerçekleştirip inşallah hayata geçireceğiz. Çapakçur Vadisi Projemiz devam ediyor. Bu çalışmamız uzun zaman alacak ama taslak çalışmamız önümüzdeki haftalarda netlik kazanacak. Onun dışında Bingöl’de yapılması gereken pek çok şey var. Örneğin sokak hayvanları çok fazla. Özellikle köpekler ciddi bir tehlike olarak görünüyor. Onlarla ilgili inşallah bir barınak yapacağız” dedi.

 

TOKİ Başkanının Bingöl’e geldiğini anımsatan Başkan Barakazi, İnönü Mahallesi’nde yapılan konutlar ve Kültür Mahallesi’nde yapılacak Kentsel Dönüşüm Projesi için talepleri yerinde ilettiklerini belirterek, 2. Etapla ilgili olarak TOKİ ile kar marjını konuştuklarını, TOKİ Başkanının, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın huzurunda kendi kar oranının sıfır olacağı şekilde bir çalışma yapacaklarını söylediğini ifade etti.

 

Vatandaşların mağdur olmaması için çalıştıklarını vurgulayan Barakazi, “Bu durum karşısında epey bir cesaret aldık. Vatandaşlara yapılacak kira yardımının 400 TL olması için çabalıyoruz” dedi.

 

Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Başkan Barakazi, “Kültür Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanının daha geniş olmanı nedeniyle yapılan çalışmalarda spor alanlarına yer verilmemişti. Bizler Bu projeyi o haliyle kabul etmedik. Yapılacak kentsel dönüşüm projesinde yeşil alan ve spor alanları olacak. Futbol ve basketbol sahalarının olduğu küçük bir kompleks yapılmasını önereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“Sürmanşet Bingöl’e Hayırlı Olsun”

Bingöl’ün 8. Günlük yayın yapan gazetesinin Bingöl’e hayırlı olmasını dileyen Başkan Barakazi, “Bingöl Sürmanşet Gazetesi bir süredir yerel basın alanında faaliyetlerine başladı. Gazete kurulma aşamasında kendileriyle tanışmıştık ve o enerjileriyle Bingöl’de günlük yayın yapan bir gazete kurdular.  İnşallah Bingöl’e de güzel bir bakış açısıyla yayıncılık yapma konusunda katkıları olacaktır. Ziyaretimiz biraz gecikti ama daha önce ki tanışıklığımızdan dolayı onlarla paylaşımlarımızdan ötürü bu ziyareti biraz resmi ziyaret olarak algıladığımız için önceki ziyaretlerimizin asıl hayırlı olsun ziyareti olduğunu burada belirtmek istiyoruz. Bingöl Sürmanşet ailesine iş hayatında başarılar diliyoruz. Farklı bir bakış açısıyla Bingöl’ü değerlendirecekler diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal