Barakazi, “Bu şehrin temizliğine önem veriyoruz”

Şehrin temizliğine gereken önemi verdiklerini ifade eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Kent merkezinde 14 noktada 2200 litrelik yeraltı çöp konteynırı yerleştirdik.

Şehrin temizliğine gereken önemi verdiklerini ifade eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Kent merkezinde 14 noktada 2200 litrelik yeraltı çöp konteynırı yerleştirdik. Şehir temizliğinin daha düzenli ve görüntü açısından daha temiz bir çevre için şehrin muhtelif yerlerine 200 adet çöp kutusu yerleştiriliyoruz” dedi.

 

‘Daha Temiz Bir Bingöl’ sloganıyla yola çıkan Bingöl Belediyesi, çöp konteynırlarını yer altına alma projesini hayata geçirdi. Daha önce yer tespiti çalışmaları yapılan 14 farklı noktaya 2200 litre gömülü çöp konteynırları yerleştirildi.

 

Şehrin estetiğine uygun çalışmalara devam edeceklerini söyleyen Başkan Barakazi, “Bingöl Belediyesi olarak insan yaşamını kolaylaştırmanın yanı sıra çevrenin korunması amacıyla da başlattığımız yer altı çöp konteynırı uygulaması ile şehir estetiği, çevre ve halk sağlığı açısından önemli bir çalışmaya imza attık. Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün şehir genel temizliğinin daha düzenli ve görüntü açısından daha temiz bir çevre için 14 tane ikili jacklı 2200 litrelik yeraltı çöp konteynırı şehrin muhtelif bölgelerine monte ettik. Ayrıca 200 tane de çöp kutusunu çarşı merkezindeki bütün ana caddelere, Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi Aydınlık Caddesi, Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesi’nde bulunan Şehit Mustafa Gündoğdu Caddesi kaldırımlarına monte edeceğiz. Çalışmalarımız devam ediyor. Uygulama ile görüntü kirliliği ve kötü kokunun önüne geçilerek, çöp suyunun sokaklara akmaması gibi birçok avantajı da bulunuyor. Bu şehrin temizliğine önem veriyoruz. Şehir estetiğine uygun, görüntü kirliliğinden uzak konteynırlar çevrenin korunması, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamalarına olanak sağlayacak” diye konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal