Bakan Yılmaz: Bingöl’de Ramazan bir başka güzel

Bingöl Belediyesi İftar Çadırı’nda vatandaşlarla birlikte orucunu açan Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, Bingöl’de Ramazan Ayı’nın bir başka güzel geçtiğini ifade etti.

 

Ramazan Ayı’nın 7. gününde Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan ve Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Ankara Büyükşehir Belediyesi İlköğretim Okulu’nun bahçesinde kurulan Belediye İftar Çadırı’nda vatandaşlarla birlikte iftarlarını açtılar. Belediyenin her yıl geleneksel olarak açtığı iftar çadırına bu yıl da büyük ilgi gösterildi.

 

Bingöl Belediyesince her yıl Mübarek Ramazan ayında şehir merkezinde ihtiyaç sahiplerine ve yolda kalmışlara açtığı iftar çadırına Cuma günü davetli olan Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, “Bingöl’de Ramazan Ayı çok güzel geçiyor. Bingöl’ün hepsi aynı anda Ramazan’ı yaşıyor” dedi.

 

Ramazan ayının 7. günündeki iftar programına, Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi Rektörü Gıyasettin Baydaş, Bingöl İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Selahattin Mersin, AK Parti İl Başkanı Yusuf Coşkun, Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Bingöl İl Müftüsü Mecit Can, Belediye Başkan Vekili Halim Sugü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Yunus Bulmuş, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası (BİNTSO) Başkanı Erkan Çalbay, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Burtaşkıray, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri ve davetliler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Davetlilere etli güveç, nohutlu pilav, ayran çorbası, salata, tulumba tatlısı ve ayrandan oluşan menü ikram edildi.

 

Bingöl’de Ramazan ayının sürekli güzel geçtiğini ifade eden Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, Bingöl halkının maneviyatının çok yüksek olduğunu söyleyerek, Ramazan ayında bunun daha da belirginleştiğini belirtti.

 

Ramazan Ayı’nda Bingöl’de manevi atmosferin doruğa çıktığına vurgu yapan Bakan Yılmaz, “Ramazan Ayı çok bereketli bir ay. Birçok yönüyle önemli faziletleri olan bir ay. En önemli özelliklerinden biri de toplumdaki bu dayanışma duygusunu geliştirmesi, insanları bir araya getirmesidir. Ramazan Ayı’nda insanlar bir yandan nefsini terbiye ederken bir taraftan da yardımlaşmayı,dayanışmayı, fakirin ve yoksulun halinden de daha iyi anlamasını sağlaması. Ramazan Ayı; gerek iç dünyamızda, gerekse dış dünyamızda  toplum hayatında daha fazla güzelliklerin oluşmasını sağlayan bereketli günlerdir. Hayırlı ve mübarek olsun diyorum. Oruç tutanların Allah ibadetlerini kabul etsin.  Ramazan her yerde güzel. Dünyanın her yerinde güzel. Ülkemizin her yerinde güzel. Ancak Bingöl’de Ramazan Ayı bir başka güzel. Özellikle Bingöl gibi küçük illerimizde bütün ilin Ramazan’da değiştiğini görüyoruz. Hayatın ritmi ve atmosferi değişiyor. İnsanların davranış biçimi değişiyor. Bir taraftan orucun getirdiği bir atmosfer, diğer taraftan iftardan sahura kadar çok canlı bir şekilde insanların o zaman dilimini yaşaması bütün bunlar Ramazan Ayı’nın güzellikleri. Tabi bu ayda yapılan ibadetler, yapılan hayır işleri bu aya ayrıca bir bereket, bir güzellik katıyor.  Bütün İslam aleminin, ülkemizin, milletimizin ve ilimizin Ramazan Ayını bir kez daha tebrik ediyorum. Hayırlısı ile bu güzelliklerle Cenab-ı Allah bizleri Bayrama da kavuştursun diye niyaz ediyorum” dedi.

 

 

 

 

Bir toplumun mutlu ve huzurlu olması için toplumdaki denge ve adaletin önemli olduğuna işaret eden Bakan Yılmaz, “Herkesin belirli oranda toplumdaki nimetlerden faydalanması son derece önemlidir. İnsanların bencillikten çıkarak çevrelerine manevi veya maddi olarak ulaşmaları çok önemli bir durum. Bu ayda bende bunu tavsiye ediyorum. İftarlarımızı yaparken hep belirli çevrelerde olmayalım. Çevrelerimizin dışına çıkalım. Daha farklı kesimlerle iftar veya sahur yapalım. Bu ayı bu anlamda da bereketli kılalım. Bundan kazandığımız feyzi de bütün yıla yayalım inşaallah. Diğer taraftan Ramazan, alışkanlıkları kıran bir aydır. Alışılageldik zamanları ve davranışları değiştiren bir ay. Bu yönüyle de Ramazan’ı yaşamak lazım. Zihnimizdeki ve hayatımızdaki alışılageldik şeyleri tekrar gözden geçirip kendimizi bir anlamda arındırmamız ve yılın diğer kalanına hazırlamamız gerekiyor. Bugün burada Belediyemizin İftar Çadırı’nda iftar yaptık. Bu vesile ile Bingöl Belediyemize, Belediye Başkanımız Yücel Barakazi’ye, bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.     

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın aday gösterilmesi ile ilgili olarak Bakan Yılmaz, “AK Parti olarak adayımızı belirledik. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, 12. Cumhurbaşkanlığı’na aday oldu. Bu Cumhurbaşkanlığı biraz farklı olacak biliyorsunuz. İlk defa halkın doğrudan seçimiyle Cumhurbaşkanını tayin etmiş olacağız. Bu yönüyle çok önemli. Uzun yıllardır çekirdekten yetişen, her kademeyi yaşayan Sayın Başbakanımız, il başkanlığı, belediye başkanlığı, başbakanlık birçok alanda milletimize hizmet etmiş olarak başbakanımız 12. Cumhurbaşkanı adayımız. Hep milletle bugünlere gelmiş bir insan. Bugünden sonrada inşallah milletin doğrudan seçtiği bir cumhurbaşkanı olarak biz inanıyoruz ki milletimize, ülkemize hizmet etmeye devam edecek. Bu seçimin halkın doğrudan seçimiyle olması son derece önemli. Geçmişte hep krizler yaşandı cumhurbaşkanlığı seçiminde. Bir takım vesayetçi sistem devreye girdi. Hep ülkemiz bunun bedellerini ödemek zorunda kaldı. Sosyal ve siyasal olarak bedenler ödemek zorunda kaldık ama bu kez çok şükür öyle bir sorumuz yok. 3 tane aday var seçime gidiliyor ve halkımız tercihini sandıklarda ortaya koyacak. Biz inanıyoruz ki ilk turda halkımız büyük bir destekle teveccühle 12. Cumhurbaşkanı olarak Sn. Başbakanımızı belirleyecek. Ondan sonra Cumhurbaşkanlığı daha farklı bir şekilde devam edecek. Çünkü artık doğrudan halkın seçtiği cumhurbaşkanı olacak. Halkın iradesi daha ağırlıklı bir şekilde yönetime yansımış olacak. Sadece bu seçimde değil, bundan sonra ki seçimlerde de bu heyecanı hep birlikte yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Bakan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: “Bu seçimlerin bir diğer farkı da şu, sadece yurtiçindeki vatandaşlarımız değil, yurtdışındaki vatandaşlarımızda ilk defa oy kullanmış olacaklar. Bu da gerçekten çok önemli bir yenilik. Dünyanın dört bir yanında vatandaşlarımız bu seçimde  gidip oylarını kullanmış olacaklar. Hem o vatandaşlarımızın vatandaşlık haklarını kullanmanın önü açılacak, hem de siyaset kurumu artık dış dünyada yaşayan vatandaşlarımıza karşı çok daha duyarlı hale gelmiş olacak. Tabi Bingöl’de de huzur  güven içinde bir seçim geçireceğimize yürekten inanıyorum. Bingöl halkı bu tür kritik anlarda hep en önde olmuş bir halktır. Bingöl seçmeninin bu seçimde de Sn. başbakanımıza Sn. Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’a çok büyük bir destek göstereceğine inanıyorum. Sadece bizim partimizin tabanındaki insanların değil, birçok partinin tabanındaki Bingöllü hemşehrimizin de Sn. Başbakanımıza ayrı bir muhabbet duyduğunu ben yakinen biliyorum. Bunun da ben bu seçimlerde sandığa güçlü bir şekilde yansıyacağına inanıyorum. İnşallah Bingöl yine en önde olan illerden olacak. Bu seçim şimdiden ülkemize, milletimize hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal