Bahar geldi, parklar şenlendi

Baharın gelmesiyle birlikte güneşin kendini göstermesi ve hava sıcaklıklarının gittikçe artmasını fırsat bilen Bingöllüler, parklara akın etti.

 

Bingöl Belediyesi tarafından yapılan parklarda modern çocuk oyun grupları, spor alanları ve yürüyüş yolları ile şehrin çehresini değiştirerek, yeşil alanların sayısında önemli bir artış sağlandı.

 

Ailelerin gönül rahatlığı ile parklara gönderdiği çocuklar, parkta bulunan oyun grupları ile eğlenerek, sokaktaki zararlı alışkanlıklardan da uzak duruyorlar. Halkın hoş vakit geçirdiği parklarda oyun grupları ve fitness aletlerinin yanı sıra bank ve oturma grupları da bulunuyor.  Bahar mevsiminin gelmesiyle birlikte parklarda bahar şenliği yaşanıyor.

 

Gün boyu çocuklarıyla vakit geçirmek isteyen vatandaşlar, bahar mevsiminin gelmesiyle güneşli havayı fırsat bilerek, Bingöl Belediyesi tarafından yaptırılan parklara akın etti. Parklardaki kaydıraklarda kayan, salıncaklarda sallanan, sağa sola koşturan çocukların ise keyfine diyecek yok.

 

Çocuklar kendileri için hazırlanan oyun parkında doyasıya oynarken, büyükler de çocuklarla beraber güneşli havanın tadını çıkarıyor.

 

4 MAHALLEYE 7 YENİ PARK YAPILACAK, 10 BİN AĞAÇ DİKİLİYOR

Bu yıl 4 mahalleye 7 yeni parkın yapılacağını belirten Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Belediyemiz tarafından Erzurum DAP İdaresi Başkanlığı ile 2015 yılı içinde yapılan protokol ile ilimiz R.Tayyip Erdoğan Mahallesinde 4 adet, İçmeler Mahallesi, İnalı Mahallesi ve Mirzan Mahallesi’ne 1’er adet olmak üzere toplam 7 adet park yapılması için ihalemizi gerçekleştirdik. İhaleyi alan firma ile sözleşme imzalandı. Projenin 2016 yılı içerisinde yapılarak tamamlanması hedeflenmektedir. Yapılacak parklarda; çok amaçlı sahalar, oyun gurupları, kent mobilyaları, bisiklet ve yürüyüş yolları, kadın bakım yerleri, engelli lavaboları, güvenlik kulübeleri, çimlendirme ve sulama sistemleri, su sondaj kuyuları gibi müştemilat yapımı bulunuyor. Bu yıl; Lübnan Sediri, Sarı Çam, Adi Kurtbağrı, Ihlamur, Dağ Karaağacı, Pembe Çiçekli Ilgın, Sarkık Huş, Alıç, Dağ Çamı, Ağlayan Çam, Mavi Ladin, Leylak, Mavi Arizona Servisi, Yedi Veren Gül, Tatar Hanımeli, Melez Çam, Yayılıcı Ardıç, Altın Çamı, Ateş Dikeni, Beyaz Kartopu, Mor Salkım, Sarmaşık Gül, Kayısı, Badem, Ceviz ve Kara Dut olmak üzere 26 kalem değişik çapta 10 bin adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubu şehrin dört bir yanında toprakla buluşuyoruz. Daha yeşil bir Bingöl için çalışıyoruz, çalışmalarımız devam ediyor. Katkılarından dolayı Kalkınma Bakanımız Sayın Dr. Cevdet Yılmaz’a ve DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir’e çok teşekkür ediyorum. Yeni parkların mahallelerimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal