Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor

Bingöl Belediyesi tarafından başlatılan BSK asfalt çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar kapsamında İnalı Mahallesi Turgut Özal İlköğretim Okulu ile yeni yapılan çevre yolu arasındaki Cadde ve Gazi İlköğretim Okulu ile çevre yolu arasındaki Cadde asfaltlandı.

 

Bingöl Belediyesi, üstyapı çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen asfalt, kaldırım ve kilitli parke taşı döşeme çalışmaları şehrimizin muhtelif bölgelerinde tüm hızıyla sürüyor.

 

Çalışmalar kapsamında önemli ulaşım akslarından birisi olan çevre yoluna iki yönden bağlantısı olan Kınalı Caddesi’ne paralel yollar asfaltlandı. Çalışmalarla birlikte Kültür Mahallesi ve İnalı Mahallesi’nden çevre yolu bağlantıları BSK asfaltla birleştirildi.

 

7 ekip ve yaklaşık 180 personelle üstyapı çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “İnalı ve Kültür Mahallesi’nden Aftor’a giden ve yeni çevre yolu ile toprak olarak bağlantılı olan iki caddeyi BSK asfaltla birleştirdik. Hemşehrilerimiz bu iki yolu kullanarak çevre yoluna rahatlıkla ulaşabilirler. BSK asfalt çalışmaları kapsamında İtfaiye Müdürlüğü’nün bahçesi ile Sebze Hali’nin bahçesi asfaltlandı. Geçtiğimiz yıl yarım kalan İnalı Mahallesi Kınalı Caddesi’nde asfaltlama çalışmaları yaptık. Asfalt çalışmalarımız hızlı bir şekilde ilerliyor. Mahallelerimizdeki yol ve kaldırımları kilitli parke taşı ile döşüyoruz. Üstyapı çalışmaları kapsamında mahallelerimizde birçok sokak ve caddede toprak işleri, reglaj, bordür işleri, kaldırım dolguları, 8’lik ve 6’lık parke döşeme işlemleri yapılıyor. İmar sahası içinde bulunan meskun yerler ile, Mirzan, İnalı, Yenimahalle, Şehit Mustafa Gündoğdu, Simani (Şenik Barakaları dahil) yol kaplaması yapım işi (üstyapı) çalışmalarını yürütüyoruz. Bu yıl yaptığımız çalışmalarla Özellikle Mirzan ve Yeni Mahallede imarda yol geçen ancak yol vasfı olmayan yerleri kilitli parke taşları ile döşedik. Mirzan Mahallesi, Yeni Mahalle, Yenişehir Mahallesi, Simani ve Şehit Mustafa Gündoğdu ve İnalı Mahallelerinde kilitli parke döşeme çalışmalarımız devam ediyor Çalışmalarımız hızla ilerliyor” diye konuştu.

 

Çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise, Belediye Başkanı Yücel Barakazi’ye teşekkür etti.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal