Ağaç dikim çalışmaları devam ediyor

Bingöl Belediyesi  ‘Daha Yeşil bir Bingöl’ sloganıyla yaptığı çalışmalar kapsamında şehrin muhtelif yerlerine 26 kalem değişik çapta 10 bin adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubunun dikimine devam ediyor.

 

Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kentin değişik cadde ve sokakları ile kavşak noktalarına, değişik türlerden rengârenk çiçek, bitki ekimi ve çeşitli peyzaj çalışmaları gerçekleştirmeye devam ediyor.

 

Ekipler tarafından şehrin farklı noktalarına özenle ekilen, muhtelif türlerde çiçek ve çalı türlerindeki süs bitkileri şehrin görünümüne ayrı bir güzellik kattı.

 

Şehrin girişinden çıkış noktasına kadar her noktada görsel ve estetik değer katma çalışmaları devam ederken, Lübnan Sediri, Sarı Çam, Adi Kurtbağrı, Ihlamur, Dağ Karaağacı, Pembe Çiçekli Ilgın, Sarkık Huş, Alıç, Dağ Çamı, Ağlayan Çam, Mavi Ladin, Leylak, Mavi Arizona Servisi, Yedi Veren Gül, Tatar Hanımeli, Melez Çam, Yayılıcı Ardıç, Altın Çamı, Ateş Dikeni, Beyaz Kartopu, Mor Salkım, Sarmaşık Gül, Kayısı, Badem, Ceviz ve Kara Dut olmak üzere 26 kalem değişik çapta 10 bin adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubu şehrin dört bir yanında toprakla buluşuyor. Ekipler tarafından tespit edilen yerlere dikilen ağaçlar şehrin görünümüne ayrı bir güzellik katılıyor.

 

ŞEHİR MEZARLIĞI YAMACI GÜZELLEŞTİ

Çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, “Ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen ağaç ve bitki dikim çalışmaları şehrimizin muhtelif noktalarında devam ediyor.  Ekiplerimiz şehrin muhtelif yerlerine ve parklarda değişik türlerden bitki grupları ekerek seyrine doyumsuz alanlar oluşturuyorlar. Bingöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından şehirde; yol kenarları, mezarlık alanları, refüjler ve yamaç kısımlarında yeşillendirme çalışmaları yapılması amacıyla 26 kalem değişik çapta 10 bin adet muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubu şehrin dört bir yanında toprakla buluşturuyor. Bu yıl içinde toplam 10 bin ağacın dikimini tamamlayarak, daha yeşil bir Bingöl oluşturacağız. Parklara, ana arterler ve caddeler boyunca yan bantlara, yeşil alanlara, yamaçlara, kavşak ve göbeklere, refüjlere, çeşitli cins ve türlerdeki muhtelif türlerde ağaç ve çalı gurubu diken ekiplerimiz, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekiplerimiz tarafından Şehir Mezarlığı Hatice Belgin Caddesi’nin yamaç kısımlarına setler yapılarak ağaçların dikimi gerçekleştirilmiştir. Yamaç kısımlarında ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecektir.  Ağaç dikimi bittikten sonra damlama sulama sistemi yapılacaktır. Daha Yeşil Bir Bingöl için peyzaj çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal