7. Geleneksel Yaz Futbol Okulu açıldı

Bingöl Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Veysel Belgin Gençlik Merkezi bünyesinde, 7. Geleneksel Yaz Futbol Okulu’nun açılışı yapıldı.

 

Bingöl Belediyesi tarafından sentetik sahada açılan Yaz Futbol Okulu’nda 10-14 yaş arasındaki 500 öğrenci, 4 futbol altyapı antrenörü gözetiminde çalışmalarına başladı.

Yaz Futbol Okulu’nun açılışına, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mithat Kaya, Zabıta Müdürü Mehmet Erdem, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Ali Yıldırım, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Yaz Futbol Okulu’na katılan öğrencilerle sohbet eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, genç sporculara nasihatlerde bulundu. İyi ve ahlaklı sporcunun hem kendisine hem de memlekete faydalı olacağını ifade eden Barakazi, Yaz Futbol Okulu’nun bütün gençlere hayırlı olmasını dileyerek, gençlerin yaz aylarında hem vakitlerini değerlendireceği hem de sağlıklı bir bedene ulaşma adına Yaz Futbol Okulu’nun çok faydalı olacağına inandığını vurguladı.

 

500’er adet tozluk, şort ve formanın Bingöl Belediyesi tarafından çocuklara hediye edildiğini belirten Barakazi, “Geleneksel hale gelen 7. Yaz Futbol Okulu tekrar faaliyete geçti. Gelen hiç kimseyi geri çevirmeyeceğiz. 10-14 yaş arası gençlerimiz, 4 futbol altyapı antrenörü gözetiminde çalışmalarına başladı. Bu gençlerin okul dışında sosyal aktivite yapabilmelerine imkan sağlamak, bu tesislerimizden faydalandırmak bizleri çok mutlu ediyor. Bu yıl 7.si açılan Geleneksel Yaz Futbol Okulu’nun Bingöl’e, katılan öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Bingöl Belediye Başkanı Barakazi, 7. Geleneksel Yaz Futbol Okulu’na katılan öğrenciler ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal