4 ayda 20 metruk bina yıktırıldı

Bingöl Emniyet Müdürlüğü ve Bingöl Belediyesi işbirliğiyle yapılan ortak çalışma ile 4 ayda uyuşturucu madde kullanımı açısından risk teşkil ettiği tespit edilen 20 metruk bina yıktırıldı.

 

Konu hakkında yazılı açıklama yapan Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, Bingöl Emniyet Müdürlüğü ve Bingöl Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü görevlileri ile birlikte 4 ayda yapılan ortak çalışmayla uyuşturucu madde kullanımı açısından risk teşkil ettiği tespit edilen 20 metruk binanın yıktırıldığı kaydedildi.

 

Ayrıca çalışmalar kapsamında bir binada ise gerekli tadilatlar yaptırılarak kapı ve pencerelerin girişi engellenecek şekilde kapatıldığı ifade edildi.

 

Açıklamada, “Bingöl Belediyesi olarak sokak çocukları ile uyuşturucu madde bağımlılarının barınağı haline gelen bu yapıları sosyal bir sorunun mekânı olmaktan kurtarıyoruz. Tehlike saçan yapıları yıkarak, hem çarpık yapılaşmanın önüne geçiyor, hem de görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyoruz. Kentimiz metruk yapılardan arındıkça, hem vatandaşımız rahat nefes alıyor, hem de görüntü kirliliğinin önüne geçiyoruz. Vatandaşımızın huzurunu ön planda tutuyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, çevrelerinde bu tür binalar varsa bizlere en kısa sürede ulaşmalarıdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi ?

Evet
Hayır
Normal